בימי האבלות על חורבן הבית הצטרפו למגבית הענק למען בית הכנסת המרכזי 'בית שמואל' במודיעין עילית

בשכונת נאות הפסגה במודיעין עילית מוקם והולך בית המדרש הגדול קהילת בית שמואל – ע"ש מרן ראש הישיבה הגאון הגדול ר' שמואל אויערבך זצוק"ל * היעד שהוצב: לקראת ימים נוראים, הם חייבים להיכנס למבנה החדש, לקבוע בית תפילתם ורינתם – בהידור רב, וברווח. * התאריך הקובע הינו ט"ו באב. עד ט"ו באב חייבים בני הקהילה להשיג סך של ארבע מאות וחמישים אלף ₪, בכדי לסיים את ההכנות המינימליות להיכנס למבנה. בשביל לסיים את כלל המבנה נצרך סך של 630,000 דולר!! 2,300,000 ₪!! ומשכך הוחלט לצאת למגבית חירום. // הצטרפו גם אתם לבניין בית מקדש מעט זה.

בית הכנסת המרכזי בשכונת נאות הפסגה במודיעין עילית 'בית שמואל' זקוק לעזרתכם

לפני 12 שנה בחודש אלול תשס"ו. שכונת נאות הפסגה בעיר מודיעין עילית, שכונה צעירה מבטיחה ומתפתחת.

קהילת האברכים במקום גודלת היא, והציבור הנאמן לדרך רבותיו קהילות בני הישיבות פוניבז' ו'חניכי הישיבות' חש את הצורך, ופותח במקום בית כנסת.

ההתחלות אכן קשות. המניין הראשון מתקיים בחודש אלול שלהי שנת תשס"ו, בביתו של אברך תושב השכונה.

שלושה חודשים לאחר מכן, בחודש כסליו ובחורף תשס"ז, מונח הקראוון הראשון ברחוב הריטב"א בשכונה, שישמש את עשרות האברכים המסולאים בני הקהילה.

הקראוון הקטן, מכיל אך 35 מקומות בלבד, וברור לכל כי המקום המפתח בצעדי ענק, חייב לגדול בהקדם. המקום נעשה צר ביותר מלהכיל, והבית הכנסת מבקש להתפתח.

בימים נוראים שנת תשס"ח, מברכים בני הקהילה הקהילה שהחיינו, כאשר בשמחה ובהתרגשות גדולה מובא ומונח קראוון נוסף ומרווח יותר, ובו כשמונים מקומות. הקראוון נידב על ידי תורם חשוב ממונטריאול – קנדה, שתרם את המבנה לע"נ רבו הגאון ר' יחיאל מיכל פיינשטיין זצוק"ל, וכך גם נקרא המקום מאז "היכל הגרי"מ".

שנה לאחר מכן, בזאת חנוכה תשס"ט – נערך הדבר המרגש ביותר "מעמד ההכתרה", כאשר הגאון המפורסם, ר' יחיאל מיכל טיקונצסיקי נאות לבוא למקום ולשמש כרב הקהילה. במעמד ההכתרה השתתפו וכיבדו את המקום: מרן הגאב"ד הגאון הגדול ר' מרדכי גרוס שליט"א, מרן הגאון הגדול ר' שמואל מרקוביץ שליט"א, הגאון ר' ברוך מרדכי אזרחי הגאונים האחים ר' חיים ור' דוד פיינשטיין, , והגאונים ר' יעקב מאיר שטרן ור' שמואל לייזר שטרן, ועוד רבנים רבים.

מאז ועד עתה. עשר שנים עומדת הקהילה המובחרת והמתפתחת מיום ליום – עוד ועוד, על מקומה. עשר שנים שקול התורה נשמע במקום ברמה, יום ולילה לא ישבותון. עשר שנים שהשירה הזאת קיימת במקום הוותיק. הרינה והתפילה מחברים את כל אחד שדורך במקום המיוחד. ומאידך: עשר שנים שהמקום צר מהכיל את מאות המתפללים הגודשים את המקום. עשר שנים של תקווה וציפיה, אימתי נבנה הבית מקדש מעט, קבוע ומפואר לכבוד ד'.

וזה הגיע. לפני שנתיים החלו בחסדי שמיים בבניית שלד של בית כנסת, מפואר ענק ומרווח ביותר. מדובר בבית כנסת הגדול ביותר של בני התורה, ובית כנסת הקבוע הראשון שנבנה על ידי בני התורה. את עול החובות של כמיליון ₪ לבניית השלד והמסתעף, נטל על עצמו רב הקהילה הגאון ר' יחיאל מיכל טיקונצסקי שליט"א.

אכן מרשים ומרגש. בני הקהילה ואורחיה שחולפים במקום, מתפעלים כל פעם מחדש ממבנה בית המדרש ובית הכנסת, ובלבם גוברת הכימיה לזכות כבר לפאר ולרומם את בית ד'.

המבנה המדובר מכיל כשש מאות וחמישים מטר רבוע, הכוללים בית מדרש ענק עם מעל מאתיים מקומות ישיבה, בית שני מרווח עם שמונים מקומות, עזרת נשים עם מאה מקומות, בית הוראה, ואולם ענק. גובה בית המדרש הוא שש וחצי מטר, שבמרכז בית הכנסת עומד לו הכן החלל להרכבת כיפת ענק, וכמנהג ירושלים של פעם.

בחסד ד' כי גבר ורחמיו כי רבו, הצליחו בני הקהילה במאמץ מרובה, לסיים לא מכבר את בניית השלד והתנאים הבסיסיים שיאפשרו עם מעט עבודה והשקעת דמים תרתי משמע, להיכנס למקום ולהתפלל בו. גם השם שונה, ומעתה נקרא שמו של הבית הגדול: בית המדרש הגדול קהילת בית שמואל – ע"ש מרן ראש הישיבה הגאון הגדול ר' שמואל אויערבך זצוק"ל

היעד שהוצב: לקראת ימים נוראים, הם חייבים להיכנס למבנה החדש, לקבוע בית תפילתם ורינתם – בהידור רב, וברווח.

התאריך הקובע הינו ט"ו באב. עד ט"ו באב חייבים בני הקהילה להשיג סך של ארבע מאות וחמישים אלף ₪, בכדי לסיים את ההכנות המינימליות להיכנס למבנה. בשביל לסיים את כלל המבנה נצרך סך של 630,000 דולר!! 2,300,000 ₪!! ומשכך הוחלט לצאת למגבית חירום.

 

עכשיו הם צריכים אותך. לא תוכל להתעלם. עכשיו זה הזמן. בדיוק עתה בתשעת הימים, ימי האבלות על חורבן הבית, זה הזמן ליטול חלק בהקמת בית מקדש מועט. הקמת הבית מקדש מעט הקבוע הראשון של בני התורה. הקמת הבית מקדש מועט המפואר והגדול ביותר של בני התורה, כאשר מיותר בוודאי לפרט לצטט את המעלה והחובה להקמת בית גדול לד' ולתורתו.

כמובן וכמובן שניתן להנציח לעילוי נשמת ולזכות וכו', החל ממזגנים, חלונות, תאורה, ועד לבימה, עמוד, פרוכת וארון קודש.

אבל גם אם אינך מתכנן ויכול לתרום הנצחה לשם ולזיכרון עולם בהיכל ד', אתה חייב להיות חלק מבניית עולם התורה. כל בית כנסת, כל מוסד, זה עוד חלק מבניין דור העתיד.

השתתף אף אתה בתרומה קטנטנה בשבילך, וענקית בשביל עולם התורה. חתום עכשיו על סך לא פחות מ- 25 ₪ כפול שמונה חודשים. 25 ₪ לחודש בלבד, כפול שמונה חודשים בלבד. באמת זה לא הרבה.

לחץ כאן למעבר לתרומה , או חייג0799591137

יחד שבטי ישראל. בס"ד, אתה, וההוא, יחד בקשר עב וחזק, יגיעו בס"ד קהילת בני התורה לסך הנדרש, ובקרוב נתבשר על השלמת הבית המפואר והגדול ההוא, כשלך יש חלק בזה, כשאתה נוטל חלק בבניית עוד מקום תורה ותפילה. לא תישאר מאחור.

לחץ כאן למעבר לתרומה , או חייג 0799591137

תרום לפחות סכום פעוט של מה בכך. 25 ₪ לחודש בלבד, כפול שמונה חודשים בלבד. בשבילך זה מה בכך, בשבילם זה בכך ובכך.

תגובה אחת

  1. מוישה נתנזון הגב

    במלאות חצי שנה לכניסה לבית הגדול והמפואר "קהילת בית שמואל", יש לציין שעדין יש חובות גדולים מנשוא.
    ניתן לתרום דרך נדרים פלוס "קרן הבנין בית שמואל נאות הפסגה"
    https://www.matara.pro/nedarimplus/online/?mosad=6000327

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן