הצצה מרגשת: רבן של ישראל זיע"א מקים ומבצר החינוך הטהור בארץ ישראל

איש יהודי היה בירושלים הבירה ושמו שמואל בן שלמה זלמן: לרגל פתיחת זמן 'אלול' במוסדות החינוך על טהרת הקודש הפועלים בעצמאות חינוכית מלאה, מערכת ה'אידישע פוסט' מתכבד להגיש לכם מקבץ של תיעודים מרגשים ומרתקים ממרן ראש הישיבה רבן של ישראל זיע"א בהם הביע את הצורך החשוב בדבר הקמת מוסדות על טהרת הקודש בכל רחבי הארץ.

בשנים האחרונות הוקמו מוסדות חינוך ייחודיים למשפחות בני התורה על טהרת הקודש שנפתחו בכל רחבי ארה"ק, אשר מתנהלים בעצמאות חינוכית וכלכלית מוחלטת, זאת בהוראתו הברורה ועל פי הדרכותיו של מרן זיע"א. זאת בעקבות הצורך בנתינת מענה להתערבות הגוברת והולכת של משרד החינוך באמצעות המחוז החרדי, הן בתכני הלימוד והן בהשתלמויות וקורסים לעובדי ההוראה, בניגוד לדעת רבותינו מייסדי החינוך התורתי בארה"ק. מוסדות אלו, בהם תלמודי תורה, ישיבות לצעירים, גני ילדים ובתי ספר לבנות בחינוך היסודי והעל יסודי, וכן ארגון בנות ארצי הפועל במהלך כל ימות השנה כארגון חינוך בלתי פורמלי.

התפתחות זו קיבלה תנופה אדירה הזוכה לסייעתא דשמיא מופלאה, מאז העלות הענן בהסתלקות רבן וליבן של ישראל זי"ע בליל שבת זכור, עם ייסודם של עוד ועוד מוסדות חינוך חדשים לכל הגילאים בכל רחבי הארץ.

להלן מספר תיעודים מדברי מרן ראש הישיבה זיע"א. ואכן מן הראוי היה לעלות כל תיעוד בפני עצמו עם סיקור מלא ומקיף כולל תמלול מלא לדבריו של מרן ראש הישיבה זיע"א ועוד חזון למועד. אם הנכם מעוניינים לסייע בדבר, בתמלול וסיקור אנא שלחו למייל המערכת בכתובת [email protected]

מעמד פתיחת הגנים 'גני ביתר על טהרת הקודש בביתר עילית במעונו של מרן ראש הישיבה זיע"א סוכות תשעח
מעמד פתיחת רשת הגנים פלגי מים באלעד במעונו של מרן ראש הישיבה הגר"ש אויערבך זיע"א
מרן ראש הישיבה נושא דברים - ת"ת תפארת יעקב
כנס יסוד ת"ת תפארת יעקב בירושלים

יש לכם עוד תיעודים ממרן זיע"א בכל נושא ועניין שלחו אלינו [email protected]

3 תגובות

 1. זיכרון רחוק הגב

  מרגש!
  נראה כאילו חלפו מאז שנים ארוכות.
  אשרינו שזכינו לחיות בדורו ולראות בעינינו הקמת עולה של תורה.

 2. ישראל הגב

  מרגש!!! תודה רבה, לאתר החרדי היחיד 'אידישע פוסט', על התיעודים היפים מרבינו הקדוש והטהור, אשר מסר נפשו ולבו למען כלל ישראל פשוטו כמשמעו, רשכבה"ג מרן ראש הישיבה זצוקללה"ה.
  תמשיכו בהצלחה מרובה!!

 3. אוי רבינו הגב

  על מה נטשתנו רבינו כמה מצמרר לראות את רבינו זצוק"ל שליבו הטהור שותת דם על הרס החינוך וכל יסודות היהדות, אבל בעוונינו חסרנו כל זאת, ואפשר רק להתנחם שיש אנשים שממשיכים למסור את הנפש וללכת בדרכו שהיא היא דרך התורה המסורה מדור דור.
  יישר כח גדול עלו והצליחו

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן