מזעזע: ילדי תשב"ר נאלצו לשמוע דברי בלע המבטאים את דרכו הכפרנית של השלטון

פירצה חמורה נוספת בחומות החינוך החרדי: הנהלת תלמוד תורה בירושלים הזמינה את מפכ"ל המשטרה ופמלייתו, לבקר בת"ת ולברך את התלמידים לרגל תחילת שנת הלימודים. המפכ"ל אף ניצל את ההזדמנות שניתנה לו כדי להטיף לתלמידים מוסר בענין החשיבות הראשונה במעלה לשמירת ערכי החוק והממלכתיות. בציבור החרדי הגיבו כי מדובר בכירסום מדאיג נוסף בערכי היסוד של היהדות הנאמנה ובכינון עולם התורה על בסיס התבדלות מוחלטת מכל חיי ומושגי העולם החילוני של פורקי עול תורה.

אתמול התקבל ברוב כבוד והדר מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך ופמלייתו בה בכירים נוספים במשטרה, באחד מתלמודי התורה בירושלים. ילדי המכינה וכיתות נוספות נאלצו לשמע דברי בלע מקוממים מהמפכ"ל שאמר בין היתר: "ילדים, חשוב לנו מאד להשתתף בתחילת שנת הלימודים, ואנחנו פותחים את שנת הלימודים בכל המגזרים, כדי שהילדים יכירו את החשיבות של המשטרה".

מדובר בהחרפה חמורה במגמה הרסנית ואסורה שמתרחבת בשנים האחרונות, כאשר במקומות שונים בריכוזים החרדיים בארץ מופעי ראווה ומפגני כוח של משטרת ישראל, במטרה להאדיר בפני הנוער החרדי את גופי השלטון ואת החשיבות של אנשי המשטרה. כאשר במקרה זה מדובר במקרה חמור פי כמה, כאשר מביאים דמויות כאלו לתוככי החינוך התורתי, מזמינים אותם להופיע בפני תשב"ר ולהרצות את הבליהם באוזניהם של תלמידים שאמורים לגדול בקדושה ובטהרה.

עם תחילת קיום אירועים אלו בקייטנות ובמתנסי"ם בשכונות ובריכוזים החרדיים, יצאו גדולי תורה ורבנים במחאה חריפה נגד מגמה זו.

כך לפני מספר שנים  כאשר התכנית המבישה החלה בקיום ימי משטרה בתוככי מוסדות החינוך החרדי, יצאו הגאונים הגדולים רבי עזריאל אויערבאך שליט"א, רבי יהודה עדס שליט"א ראש ישיבת קול יעקב, רבי זבולון שוב שליט"א ראש ישיבת דברי אמת, רבי משה מרדכי קארפ שליט"א מרבני מודיעין עילית, ורבי ישראל גנס ר"מ בישיבת קול תורה, במכתב מחאה חריף נגד תופעה מסוכנת זו, כשהם כותבים במכתבם בין היתר: "שמענו בחרדה את אשר פרצו גדר בהבאת פעילויות לצעירי הצאן שנעשו ע"י אנשי המשטרה, ודבר זה חמור מאוד, ועל אחת כמה וכמה בימים אלו שהשלטון מנסה בכל כוחו לשבור חומות התורה וציבור היראים". ועל המארגנים אירועים אלו הם כותבים: "ולאלו הפועלים עבור תוכניות אלו נקרא סורו נא מעלינו ואל תגעו במשיחי אלו תשב"ר, וחזרו מהר למוטב לבל תתפסו בעוון של מחטיאי הרבים, שכבר קבעו חז"ל דינם שאין מספיקים בידם לעשות תשובה".

בימי בין הזמנים של חודש אב לפני שנתיים, לקראת האירוע המביש של 'יום משטרה בקהילה' בעיר אלעד, פנו רבני העיר אלעד במכתב לראש העיר החרדי בדרישה לבטל את האירוע, כשהם כותבים לו: "לכבוד ראש עיריית אלעד… הגיע לידינו פרסום כי מתכונן להתקיים בעיר אירוע למשפחה שנקרא 'יום משטרה וקהילה' המנוגד לרוח תורתנו הקדושה, ולמותר להאריך בנזקים החמורים הכרוכים בעניין זה, ובפרט אחרי שהגיע אלינו מהורים רבים על גודל הסכנה בזה לצעירי הצאן. וכאשר האירוע מנוגד לצביון תושבי העיר אנו פונים לכבודו להורות ולהודיע על ביטול האירוע. ונחתום בברכה שבזכות העמידה על המשמר תזכו לפעול רבות לרווחת תושבי העיר כבעבר ותזכו באריכות ימים ושנים להגדיל תורה ולהאדירה". על המכתב חתמו המרא דאתרא הגאון רבי שלמה זלמן גרוסמן שליט"א וכן רבנים נוספים מכל החוגים והעדות בעיר.

מתוך חוצפה אופיינית, החליט ראש העיר אלעד לזלזל באופן בוטה בגדולי התורה ולפגוע באופן חמור בתורה הקדושה, והחליט להפעיל את האירוע המסיונרי, ובעקבות כך הורו גדולי ישראל למחות נגד האירוע המביש.

במטרה למנוע את האירוע פורסמה ביום האירוע קריאתם של רבינו מרן ראש הישיבה שליט"א והגאונים הגדולים רבי יצחק טוביה וויס שליט"א, גאב"ד ירושלים, רבי משה שטרנבוך שליט"א הראב"ד שליט"א, וחברי הבד"צ שליט"א, על החובה המוטלת על נאמני התורה ומי שבידו: "להשמיע קול מחאה אם ח"ו יתקיים האירוע הנ"ל להסיר חרון אף ד"'.

הנסיונות הבלתי פוסקים של גורמים במשטרה לקבלת לגיטימציה וליצירת קשר עם הציבור החרדי, באו לידי ביטוי במישורים נוספים, ובכל פעם שעלה נסיון כזה על סדר היום, יצאו רבני הקהילות נגד המגמה החמורה. לפני כחודשיים פורסם מכתב רבנים בעיר מודיעין עלית, בנוגע לפעילות השיטור העירוני בעיר, בו נכתב בין היתר: "לא לשתף פעולה איתם בשום דבר וענין, ולמנוע את כניסתם למקומות ציבוריים, ולהזהיר את הצעירים שלא לפתוח בשיחה אתם, ועלינו לזכור מה שלימדונו חז"ל 'טובתן של רשעים רעה היא אצל צדיקים'".

2 תגובות

  1. אבי הגב

    כמה גדלו עיני רבינו הגדול מרן ראש הישיבה ר' שמואל אויערבך זיע"א אשר הזהיר במכתבו האחרון "להתנתק מהם ומהמונם !!!!!!!!!!!

  2. יעקב הגב

    לאיפוא הציבור מתדרדר????

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן