גלריה: מחאה מול בית המשפט הצבאי ביפו נגד מעצרה של בת ישראל וההתנכלות המתמשכת בענין גיוס בנות

במהלך המחאה נשאו דברים תלמידים חכמים מופלגים שליט"א שעוררו בדבריהם על גזירות השמד של גיוס של בני הישיבות ובנות ישראל, ויתר רדיפות הדת הנעשות מעת לעת, כשמטרת השלטונות ברורה מפיהם ומפי כתבם, לבולל את שארית פליטת יראי ד' החרדים לדברו, בתרבות החיים החילונית של כלל הציבור בארץ, רחמנא ליצלן. * עם סיום המחאה התקבלה אצל ציבור המוחים הידיעה המשמחת, כי בחסדי שמים, הורה ביהמ"ש הצבאי על שחרורה של הצעירה ממעצרה בבית הכלא הצבאי.

לאחר כשבועיים בהן ישבה בת ישראל בעלת תשובה פריפריאלית בבית הכלא הצבאי, הורה אתמול ביהמ"ש הצבאי ביפו על שחרורה של הבת.

בשעת הדיון המשפטי נקהלו מאות יראי ד' מחוץ לבניין ביהמ"ש, לעצרת מחאה וזעקה על מעצר בת ישראל ולנוכח ההתנכלות המתמשכת בענין גיוס בנות, כשבמקום נאמרו פרקי סליחות והושמעו דבריהם של רבנים וגדולי תורה. המוחים התחלקו לשתי קבוצות, כאשר האחת עמדה מול שער הראשי של בנין בהמ"ש שברח' שבטי ישראל, ואילו הקבוצה השניה עמדה מאחורי הבנין ברח' יפת הסמוך יותר לתא המעצר שיושבים שם האסירים הנשפטים באותו יום. המוחים נשאו בידיהם כמה סוגי שלטים בכמה שפות נגד גיוס בנות בכלל, ונגד מעצר בת ישראל תבל בת שולה בפרט

לאחר אמירת פרקי תהילים ותפילת פרקי סליחות, נשא במקום דברי חיזוק הגאון רבי שמעון שפירא שליט"א מרבני חסידות ברסלב, הגאון רבי חננאל שררה שליט"א מרבני עדת תימן, והגאון רבי אהרן קורלנסקי שליט"א ראש כולל רצופות בירושלים. בדבריהם עוררו הרבנים שליט"א, על גזירות השמד של גיוס של בני הישיבות ובנות ישראל, ויתר רדיפות הדת הנעשות מעת לעת, כשמטרת השלטונות ברורה מפיהם ומפי כתבם, לבולל את שארית פליטת יראי ד' החרדים לדברו, בתרבות החיים החילונית של כלל הציבור בארץ.

בסיום עצרת המחאה השמיע דברים נרגשים הגה"צ רבי יעקב עדס שליט"א, כשבסיום דבריו קרא עם הציבור את פסוקי הייחוד של קבלת עול מלכות שמים 'שמע ישראל' 'ד' מלך' ו'ד' הוא האלוקים'.

עם סיום המחאה התקבלה אצל ציבור המוחים הידיעה המשמחת, כי בחסדי שמים, הורה ביהמ"ש הצבאי על שחרורה של הצעירה ממעצרה בבית הכלא הצבאי.

השארת תגובה

שתף את הידיעה

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן