דאגה: גידול במספר הילדים החרדים הנשלחים למוסדות חינוך ממלכתיים; בית חולים במרכז הארץ מנצל את חולשתם של ילדים המאושפזים בו ומנסה להחדיר בהם את נגע ההשכלה

עיתון 'ישראל היום' מפרסם הבוקר כי מספר הילדים הנשלכים למוסדות ממלכתיים בשנה הקרובה עלה ל-6000. במקביל, בסוף שבוע שעבר נחשף בעיתון 'הפלס' כי בית החולים מעייני הישועה בבני ברק בחר לנצל את מצבם של ילדים חולים (לרפו"ש), המאושפזים בבית החולים, מיוסרים במחלתם ומרוחקים מהאווירה הטבעית השגרתית של הבית, המוסד החינוכי והקהילה הסובבת, ואשר מצויים מטבע הדברים במצב רגיש ומורכב, ומפעיל עבורם מוסד ממלכתי חרדי שנאסר בתוקף על ידי כל גדולי ישראל.

זרם החינוך הממלכתי לאנרכיסטים מהמגזר החרדי הוקם ב-2014 בידי שר החינוך שי פירון. כמה מהמוסדות הפועלים תחת הזרם הממ"ח פונים לחוזרים בתשובה, אך חלק ניכר פונה גם לפורקי עול קיצוניים משולי המגזר החרדי המבקשות להעניק לילדיהן לימודי ליבה ברמה גבוהה, הכוללים מתמטיקה, אנגלית, מדעים, שפה, מולדת, היסטוריה ועוד. מה שנאסר על ידי גדולי התורה.

במחוז החרדי במשרד החינוך מסרבים לפרסם נתונים עדכניים על הזרם. לדברי גורם במשרד, פרסום הנתונים עלול לגרום להתקפות מצד החרדים המתריעים בשנים האחרונות כי משרד החינוך מתערב באופן בוטה בתכני הלימוד במוסדות החרדיים ופוגע ב"פך השמן הטהור".

אולם, מנתונים שמתפרסמים הבוקר ב'ישראל היום", עולה כי מספר התלמידים החרדים במסגרת בתי הספר הממ"חים (א'-ח') יגיע בשנת הלימודים הקרובה, תשע"ט, לשיא וצפוי לעמוד על כ־6,000 תלמידים.

בשבוע שעבר, נחשף מזימה חמורה נוספת של 'המחוז החרדי' במשרד החינוך, מתבצעת בשיתוף פעולה מלא של בית החולים 'מעייני הישועה' בבני ברק אשר מקיים בין כתליו "בית ספר ממלכתי חרדי", בניגוד מוחלט לדעתם של מרנן ורבנן זצוק"ל ויבדל"א שאסרו את החינוך הממלכתי בכל צורה שהיא. מדובר בפירצה חמורה זו, שיש בה חומרה יתירה בניצול מחלתם של ילדי ישראל (לרפו"ש) לפגיעה בחינוכם הטהור.

בדיווח רשמי של 'המחוז החרדי', תחת הכותרת "הקמת מרכז חינוכי של משרד החינוך (ממ"ח = ממלכתי חרדי) לתלמידים המאושפזים בביה"ח מעייני הישועה", נכתב: "לאחר שנתיים וחצי של עמל ויזע בשיתוף הנהלת ביה"ח 'מעייני הישועה' משרד הבריאות ואנשי משרד החינוך במטה ובמחוז, נפתח בשעה טובה ומוצלחת בה' בטבת תשע"ז (1 בפברואר 2017) המרכז החינוכי; נבחרה מנהלת, נבחר צוות הוראה וטיפול, נבחרו חדרי לימוד, והחל תהליך ההקמה".

לפי הדיווח הרשמי, החל בית הספר הממלכתי לפעול עם ארבע כיתות במחלקת הילדים של בית החולים, כאשר "הצוות נבחר בקפידה" ע"י 'המחוז החרדי' בשיתוף עם הנהלת ביה"ח.

בית הספר הממלכתי שבביה"ח, הוא פרי יוזמתה של מפקחת ממשרד החינוך, הפועלת במסגרת תפקידה באופן אינטנסיבי לקיום מערכות לימודיות מטעם 'המחוז החרדי' בקרב תלמידים חולים מהציבור החרדי המאושפזים בבתי חולים או השוהים בביתם עקב מחלתם, כאשר שיאה של הפעילות הינה בהקמתו של בית ספר ממלכתי-חרדי זה, שהוקם בבית החולים 'מעייני הישועה'.

מהדיווח הרשמי של המחוז החרדי על אורחותיו של בית הספר הממלכתי הפועל בבית החולים עולה, כי מערכת הלימודים המתקיימת לילדים החולים אינה פועלת בדרך החינוך החרדי המקורי, אלא נושאת אופי של חינוך ממלכתי.

בדיווח הרשמי של המחוז החרדי נאמר כי "הצוות החינוכי מקבל הדרכה וליווי קבוע של המפקחת וצוות ההדרכה מדי שבוע". הצוות המופקד על חינוכם של הילדים מורכב ברובו ממורות ומנויים עליו מורים בודדים בלבד, וכן מתקיימות ישיבות צוות משותפות של המורים והמורות כאחד (התיעוד מופיע בפרסומים הרשמיים של המחוז החרדי). כמו כן לא דווח על שום סינון ובקרה של גורם חינוכי או תורני כלשהו בענין התכנים המועברים לתלמידים בהדרכתו הישירה של משרד החינוך.

מדובר אפוא בפירצה חמורה ומקוממת, שבה ילדי ישראל הטהורים המאושפזים בבית החולים מסורים בידי מערכת חינוך ממלכתית המנוהלת באופן ישיר על ידי הממסד החילוני של משרד החינוך, באופן המנוגד בתכלית לאורחות חייהם המקודשים ולחינוכם הטהור, ובניגוד מוחלט להוראתם של מרנן ורבנן זצוק"ל ויבדל"א שאסרו בכל תוקף את החינוך הממלכתי בכל צורה שהיא.

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן