זעזוע: חילולי שבת המוניים בבני ברק – באישור הממשלה; בהוראת גדולי ישראל מאות יצאו מאות מתושבי העיר ובראשם רבני השכונות למחאה במקום העבודות

מאות מקדשי שביעי מתושבי העיר בני ברק ובראשם רבני השכונות השתתפו בעיצומה של שבת קודש במחאה אדירה כנגד חילולי השבת בעבודות הרכבת הקלה בבני ברק המתבצעות תוך קבלת אישור מהממשלה לחלל את השבת. * חברת נ.ת.ע המבצעת את עבודות הרכבת עומדת במריה ורומסת שוב ושוב את השבת, בעבודות חפירה מתחת לאדמה וכן בהפעלת ציוד מכני כבד ע"י עשרות עובדים ובפיקוח של רבים אחרים, כשקדושת השבת מחוללת רח"ל לעין כל. זאת בעיר שמייסדיה ומנהיגיה, לחמו על כך מאז היווסדה בכל כוחם וכך זכו שהעיד מוכרת בעולם כולו, כעיר שומרת שבת לחלוטין. * בעקבות המחאה במקום נבלמו חילולי השבת

מזה תקופה ארוכה קיים חשש כבד בקרב רבבות נאמני ושומרי השבת מכך שחברת נ.ת.ע המבצעת את העבודות להקמת הרכבת הקלה, תפר את התחייבויות כל הגורמים הממשלתיים והעירוניים בעת תכנון מסלול הרכבת הקלה, לפיהן לא תחולל השבת בתחומי העיר, לא בעת ביצוע עבודות התשתית והחפידה בתוואי בו תעבוד הרכבת, ובוודאי שלא בהפעלת הרכבת בשבתות ומועדי ישראל כאשד זו תחל לפעול בעוד מספד שנים.

בשנה שעברה עלה חשש שחברת נת.ע. תבצע את עבודות הכרייה בתחומי העיר תוך חילולי שבת המוניים כולל חילול יום הכיפורים, ורק לאחד סעדה ציבורית נרחבת, נמנעו חילולי השבת הללו.

אך בשבועות האחרונים מתברר, כי חברת נ.ת.ע עומדת במריה ורומסת שוב ושוב את השבת, בעבודות חפירה מתחת לאדמה וכן בהפעלת ציוד מכני כבד ע"י עשרות עובדים ובפיקוח של רבים אחרים, כשקדושת השבת מחוללת רח"ל לעין כל. זאת בעיר שמייסדיה ומנהיגיה, לחמו על כך מאז היווסדה בכל כוחם וכך זכו שהעיד מוכרת בעולם כולו, כעיר שומרת שבת לחלוטין. בשבת שעברה שוב חוללה השבת רח"ל, במתחם העבודות שברחוב ז'בוטינסקי בסמוך לרחובות אהרונוביץ׳-החלוצים, כשרק לאחד מחאת יראי ד' מתושבי העיר הופסקו העבודות.

ע"פ הוראתם של מרנן ורבנן גדולי התורה בעיר ובראשם הגאב"ד הגאון הגדול רבי צבי פרידמן שליט"א ששמעו מיראי ה' ועסקני השבת בעיר כי שוב תחולל השבת רח״ל, חיזקו את העוסקים במלאכת הקודש ואמרו שתושבי האיזור יראי ד' וכל מי שקדושת השבת קודש לנגד עיניו יצא למקום החילול, לעמוד על המשמר ולמנוע את חילולי השבת המתוכננים.

ואכן ביום שבת קודש בשעה 4:30 אחה"צ יצאו מאות מתושבי העיר ובראשם רבני השכונות ותלמידי חכמים בשירת "ישמחו במלכותך" "מעין עולם הבא" וזמירות שב"ק לעבר מקום החילול.

עם הגיעם למקום החלו ההמונים בזעקות שבר למול השבת המחוללת – ש-ב-ת!! ש-ב-ת!! ש-ב-ת!!

כשבמקום נשמעו שוב ושוב זעקות מלבבות כואבים "שבת!" "מחלליה מות יומת!!", כאשר מבין הקהל הקדוש נראו כאלו שפרצו בבכי לנוכח חילול שבת מלכתא בפרהסיא.

במהלך מעמד המחאה נאמרו פרקי תהילים – "מזמור שיר ליום השבת" ו"ד' מלך" בזעקות ע"י המוחים בהתחננם "כי הנה אויביך ד' כי הנה אויביך יאבדו"!!

הגאון רבי שלמה זלמן איראם שליט"א מרבני ישיבת פוניבז' נשא דברי מחאה נרגשים,  בעוררו על כך שאנו נמצאים בימי בריאת העולם שכל תכליתה היא השבת, וכעת מי האמין שבעיר ב"ב שמסרו בה נפש על שמירת השבת והיא היתה לסמל של שמירת השבת, ובה העמיד מרן החזו"א זי"ע את חומות שב"ק, תחולל השבת בראש כל חוצות ואין פוצה פה, לכן נתאספנו פה לזעוק את זעקת האמונה על כך שקורעים את השבת לגזרים, היה לא תהיה.

לאחריו דיבר אחד האברכים דברים חריפים בפתחו שהגענו כאן דרך רחובותיה של ב"ב הספוגים בדמם של המוכים על כבוד השבת ומניעת חילולה, כולנו יודעים על כך שהשבת היא אות בין בנ"י לקוב"ה וכדברי הח"ח הידועים שכל זמן שיש שלט על החנות היא עוד תפתח, אבל כשהורידו את השלט יודעים שנסגרה החנות, וכך כשמחללים את השבת מורידים את האות, ואין קשר רח"ל עם הבורא עולם!

לאחר שמנהל העבודה הסכים לכניסת הרבנים למתחם להראות שהעבודות נעצרו ובהתחייבות לא לחדשם עד צאת השבת, עזבו ההמונים את המקום בשירת שירי השבת.

יצויין, כי כרגיל בריוני המשטרה התפרעו במקום, ואף עצרו את אחד המוחים

השארת תגובה

שתף את הידיעה

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן