הרדיפה האנטישמית נמשכת: תלמיד ישיבת 'דברי אמת' במו"ע נחטף לידי המשטרה הצבאית עקב התנגדותו לגיוס חרדים; רבבות יביעו בימים הקרובים את מחאתם נגד מעצרו הנפשע

נינו של מרן הגרי"ש אלישיב זיע"א, בן העליה הבחור החשוב ישראל מאיר אלישיב הי"ו מבחירי ישיבת דברי אמת', נעצר שוב לכלא הצבאי, לאחר שבחורף הקודם נפסקו נגדו 60 ימי מאסר, וזאת עקב התנגדותו לשתף פעולה עם החוק הדורש גיוס חרדים, וסירובו להתייצב בלשכות הגיוס. * בשעות הקרובות, צפויים חברי הוועדה להצלת עולם התורה לעלות למעונם של מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א, בדבר דרכי המחאה הציבוריים בעקבות המעצר הנפשע. * רבבות חרדים נוספים שאינם משתתפים במחאות הציבוריות מתכוונים להביע את מחאתם נגד מעצרו של בן הישיבה ונגד חוק הגיוס, באמצעות הצבעה לסיעת בני תורה 'עץ'. כאשר לפי הידוע, הראשונים שיספרו את כמות המצביעים למפלגה זו הם בכירי הצבא האחראים לגיבוש חוקי הגיוס ובוחנים את רף ההתנגדות במגזר החרדי למהלכיהם. * יצויין כי בשעה זו שוהים בנוסף בכל הצבאי עשרות חרדים נוספים שהתייצבו בלשכת הגיוס, ונעצרו לכלא הצבאי לאחר שנפלו כשלים ביוקרטיים בבקשתם לדחייה מגיוס.

הלילה לאחר חצות, עצרו שוטרי מודיעין עילית את נינו של מרן הגרי"ש אלישיב זיע"א, בן העליה הבחור החשוב ישראל מאיר אלישיב הי"ו מבחירי ישיבת דברי אמת', והסגירוהו לידי רשויות הצבא זאת לאחר שבבדיקה במסוף המשטרתי התברר כי הוא נמנה על בני העליה המסרבים לשתף פעולה עם חוק הגיוס, ומסרב להתייצב בלשכת הגיוס. את שהותו בכלא הצבאי ינצל בן העליה, לעליה בתורה וירא"ש בישיבת המהר"ם מרוטנבורג שנפתחה בתוככי הכלא הצבאי.

יצויין כי בן העליה, כבר שהה בחורף הקודם בישיבת המהר"ם מרוטנבורג שבכלא הצבאי, זאת לאחר שנעצר מסיבה זו בפעם הקודמת, אז נפסקו נגדו 60 ימי מאסר

בשעות הקרובות, צפויים חברי הוועדה להצלת עולם התורה לעלות למעונם של מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א, בדבר דרכי המחאה הציבוריים בעקבות המעצר הנפשע.

בעקבות מעצרו, צפויים רבבות חרדים וכן רבים נוספים המזדהים ומתנגדים למעצרו של בן הישיבה להביע את התנגדותם ומחאתם למעצרו, באמצעות הצבעה לסיעת בני תורה 'עץ'. ריבוי המצבעים לסיעת 'עץ' יוכיח, כי גם אלו שאינם דוגלים או מסוגלים להשתתף במחאות הציבוריות נגד חוקי השמד, מתנגדים גם הם למעצר בני ישיבה ולגיוס חרדים.

5 תגובות

 1. נתן פלמן הגב

  ד"א אותו חרד"ק שעצר את הבחור אלישיב כמה דקות קודם שמר על המטה שלנו ברחוב אבנ"ז בעיר עקב התנכלויות של נורווגים משועממים, ולאחר השעה המאוחרת והרגיעה במקום יצא לרחוב סמוך ועצר את הבחור…ה"י

 2. זאב בן צבי הגב

  בס"ד

  יש להוסיף ולהדגיש שהשוטר שעצרו והעבירו לידי המשטרה הצבאית הינו חרד"ק ידוע המתגורר בקרית ספר.

  אוי לנו שכך עלתה בימינו שהעמיד עלינו רודפים מכם ובכם

 3. מאיר מוזסון הגב

  שאלה פשוטה לעצמנו:
  באיזה מקום בעולם שוטרים חוטפים בן ישיבה לתוככי כלא צבאי – משום שאינו מוכן להמיר את דתו??
  האם אלו בני אדם בכלל? הלא הם כגרועים שבאומות!!

  כמה עלינו לשורר ולזמר: ברוך אלקינו שבראנו לכבודו והבדילנו מן התועים!…

  וכאותו סיפור מפורסם על האדמו"ר בעל "שפע חיים" זי"ע שבהיותו כבוש ונרדף תחת שלטון הנאצים יחד עם רבבות אלפי ישראל, נשאל ע"י פוקר אחד: "נו, וכי עדיין אתה אומר אתה בחרתנו?"
  השיב לו האדמו"ר זי"ע: דווקא עכשיו אני אומר אתה בחרתנו! בשעה שאנו נוכחים לראות את שפלותם של הנאצים, בעוד בני ישראל לא מסוגלים לעשות את אשר הם עושים, כי אנו נבחרנו ע"י הקב"ה והתורה מעדנת אותנו!

  כך ממש לעניינינו, כאשר רואים אנו בעינינו את שפלותם והתדרדרותם של פורקי העול שבימינו עם משתפיה"ם, חוזרים אנו ומחדירים בעצמנו את ה"אתה בחרתנו מכל העמים, אהבת אותנו, ורצינו בנו, ורוממתנו וקדשתנו!"

  אשריכם בני העליה גבורי החיל,
  מקדשי השם לעיני כל העולם.

 4. לגיונו של מלך הגב

  מורי ורבותי!

  איה הלשון אשר תיטיב לתאר ולהעלות על נס את גבורתם ומעלתם הנשגבה של בני העלייה גבורי החיל, אשר אינם נרתעים ממעצרים אכזריים של שלטון הרוע והרשע, ומכריזים: זאת התורה לא תהא מולחפת!
  בשמחה ובגאון נמשיך את מסורת אבותינו ורבותינו, ולהעלות נחת רוח לבוראנו ית' שמו – האומר לפמליא של מעלה ושל מטה: ראוי ברייה שבראתי!
  ורבינו עט"ר הגרי"ש אלישיב זיע"א שש ומתפאר ביוצאי חלציו המקיימים "ואהבת את ה"א בכל לבבך ובכל נפשך" הלכה למעשה.
  אשריכם!!!

 5. יחזקאל הגב

  בס"ד. ידידי היקר, אם לב יהודי פועם בקרבך לא יתכן שתישאר שווה-נפש לנוכח חטיפת לומדי התורה והשלכתם לכלא ב"עוון" סירובם לשתף פעולה עם לשכות האושוויץ הרוחני.
  צא משאננותך והרעש עולם ומלואו!

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן