ידיעות אחרונות חושף: התמיכה בליאון לראשות העיר ירושלים בתמורה לקידום החוק לגיוס בני הישיבות

בקלטות שהגיעו לידי "ידיעות אחרונות" נשמע המתמודד על ראשות עיריית ירושלים משה ליאון הוא נשמע אומר כי החלטתם של מפלגות שונות להביע את תמיכתם בו בבחירות לראשות העיר נובעת במסגרת דיל עם שר הביטחון ליברמן לקידום חוק הגיוס הכולל מכסות ויעדים אותם יצטרכו במגזר החרדי למסור לידי הצבא. ליאון טוען באוזני שומעיו כי הטענה של ליברמן לפיה מערכת הביטחון היא זו שתעצב את חוק הגיוס, היא כסות ציבורית בלבד. ליאון, אף נשמע מודאג מאוד שדבר קיומה של אפשרות כזו יפורסם, כשלטענתו במידה וייחשף הדיל הוא עלול להישלח לכלא. בשיחה עם אחד הפעילים נשמע ליאון מתייחס לאי פרסום הדיל: "אחי אני לא רוצה, אני רוצה שמחר יחקרו אותי בפוליגרף ואני אגיד שאני לא יודע", "אתה מבין שאם 'אני מביא אותו', אם אני מביא אותו, אז אני בכלא כמובן".

תגובת משה ליאון: "אינני מכיר את האירוע או את השיחה המצוטטת, אך בהכירי את העובדות אני משוכנע כי מדובר בדברים שהוצאו מהקשרם".

תגובת לשכת שר הביטחון: "חוק הגיוס שגיבשה מערכת הביטחון הינו החוק הממלכתי והטוב ביותר, שקיבל הן את אישור הרמטכ”ל והן את תמיכת ח”כ יאיר לפיד, ‘יש עתיד’ ורובה המוחלט של המערכת הפוליטית. הטענות לדיל כביכול לא היו ולא נבראו, וגם אם נאמרה אמירה של קמפיין בחירות, היא אינה קשורה לא לשר ליברמן ולא למציאות ולעובדות”.

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן