משבר הגיוס | פרשת וירא: לפחות 13 חרדים שהתייצבו בלשכת הגיוס ישהו בשבת הקרובה בכלא הצבאי בנסיון לגייסם בכפייה

לפי הפרטים העולים מדו"ח של ארגון 'אגודים בצרה' שפורסמו לקראת שבת פרשת וארא עולה כי לפחות 9 חרדים עצורים בכלא הצבאי לאחר שהתייצבו בלשכות הגיוס לפי לדרישת חוק הגיוס האחרון בכדי להסדיר את המשך הדיחוי, אך בשל התנכלויות בירוקרטיות שונות נשלל מהם מעמד בן הישיבה, והם הושלכו לכלא הצבאי בניסיון לגייסם בכפיה. ו-4 בחורים נוספים נזנחו במטרה למוסרם ליעדים, ונפלו לצבא, אך בהמשך החליטו לחזור בתשובה ולעזוב את הצבא, ובשל כך הושלכו לכלא הצבאי. * בנוסף, שוהה בכלא הצבאי גם אסיר עולם התורה ישראל מאיר אלישיב הי"ו שנעצר ע"י משטרת מודיעין עילית והועבר לישיבת המהר"ם מרוטנבורג שבכלא הצבאי.

לפי הפרטים העולים מדו"ח של ארגון 'אגודים בצרה' המפרסם רשימות תפילה עולה כי למעלה מ-13 חרדים כלואים בכלא הצבאי לאחר שהתייצבו בלשכות הגיוס כדרישת השלטונות, מתוך ניסיון לגייסם בכפייה.

ע"פ הדו"ח: 9 מתוך העצורים הם בני ישיבות שהתייצבו בלשכות הגיוס וזאת בהתאם לדרישת חוק הגיוס האחרון בכדי להסדיר את המשך הדיחוי, אך בשל התנכלויות בירוקרטיות שונות נשלל מהם מעמד בן הישיבה, והם הושלכו לכלא הצבאי בניסיון לגייסם בכפיה.

במקביל: 4 בחורים נוספים שנזנחו במטרה למוסרם ליעדים, ונפלו לצבא, אך בהמשך החליטו לחזור בתשובה ולעזוב את הצבא, ובשל כך הושלכו לכלא הצבאי

בנוסף שוהה בכלא הצבאי גם אסיר עולם התורה ישראל מאיר אלישיב שנחטף ע"י משטרת מודיעין עילית לאחר שהתברר להם כי בן הישיבה מסרב לשתף פעולה עם חוק הגיוס והוא הוסגר לידי שלטונות הצבא.

תגובה אחת

 1. מאיר מוזסון הגב

  בס"ד. ערב ש"ק וירא.

  רבותי! מה הפשט?

  "רק" 13 חרדים ממתייצבי לשכות הגיוס עצורים, ולאף אחד ממחייבי ההתייצבות לא איכפת?
  הרי אתם שחייבתם אותם להתייצב סיבכתם אותם, נו, איפוא האחריות שלכם לדאוג עבורם ולעשות מ-ש-ה-ו למענם??

  זה השבוע ה-73(!!!) של פרסומי חברת "אגודים בצרה", כאשר בכל שבוע הם מודיעים על לפחות למעלה מעשרה עצורים, ובדרך כלל המספר הוא בסביבות ה-20!! ולאף אחד שם – באגודה שס ודגל – לא איכפת.

  אבל אנחנו בני התורה האמיתיים לא שכחנו מהערבות לכל ישראל, ומ"לא תעמוד על דם רעיך", ובע"ה נמשיך לעמוד כחומה בצורה לבלי לשתף פעולה עם לשכות האושוויץ הרוחני, ורק בזכות כך נגן על עולם התורה.

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן