היום ב-15:00 אחה"צ: הלווית ספר התורה שנשרף בבית הכנסת הגדול בחדרה

בעקבות האסון המחריד בו נמצא רח"ל ספר תורה שרוף בפח האשפה שליד בית הכנסת הגדול בעיר חדרה, יחלו בשעה 3 אחה"צ מסע ההלוויה ועצרת ההתעוררות ברחבה שלפני בית הכנסת הגדול ברחוב הגיבורים בעיר * בראשות מסע ההלוויה ישתתפו רבני העיר, ראשי הישיבה הגדול כנסת יצחק, ראשי הכוללים רבני הקהילות וכלל תושבי העיר, האבלים על האסון הכבד שפקדם. * בהוראת רבני העיר הוכרז על ביטול מלאכה בשעת ההלוויה * רבים קיבלו עליהם תענית נדבה.

לאחר ההלם והזעזוע בו התקבלה הידיעה על האסון הכבד, בו נמצא רח"ל ספר תורה שרוף בפח האשפה שליד בית הכנסת הגדול בעיר חדרה, היום תתקיים הלוויית ספר התורה בהשתתפות אלפים מתושבי העיר, בראשות רבני העיר שליט"א, ראשי הישיבה שליט"א רבנן ותלמידיהון. האסון הכבד גרם להתעוררות עצומה בקרב כלל תושבי העיר, כשבשיעורי התורה במהלך השבוע והשבת עוררו הרבנים שליט"א את הציבור לפשפש במעשיהם ולתקן דרכיהם לנוכח האסון הכבד שפקד את העיר.

ביום ראשון שעבר נחרדו מתפללי בית הכנסת הגדול וכלל תושבי העיר חדרה, לשמע הידיעה המכאיב על מציאתו רח"ל של ס"ת שרוף במתקן האשפה שבסמוך לבית הכנסת יחד עם עלונים של דברי תורה נוספים.

הידיעה המחרידה התקבלה בהלם והשרתה אבל כבד על כלל תושבי העיר שומרי המצוות, ובפרט למתפללי בית הכנסת שמצאו את ספר התורה השרוף. רבה של העיר הגאון רבי דוד יחיאל ורנר שליט"א שנזעק למקום לא יכול היה לעצור בעד כאבו, כשתוך שהוא קורע את בגדו כדין פרץ בבכי מר ונסער על בזיון התורה.

במהלך כל השבוע עוררו רבני בתי הכנסת ומגידי השיעורים את הציבור בשיעורי התורה ובדרשות השבת, כי חובה על אחד להתעורר ותלקן דרכיו לנוכח האסון הכבד שפקד את העיר.

לקראת סוף השבוע פרסמו רבני העיר רבי דוד יחיאל ורנר שליט"א ורבי שמעון ביטון שליט"א קריאה לכל תושבי העיר, לבוא ולהשתתף בהלוויית ספר התורה ועצרת התעוררות מרכזית שתתקיים היום בשעות אחה"צ ברחבה שלפני בית הכנסת הגדול בעיר. כמו כן הכריזו הרבנים על ביטול מלאכה והשבתת המסחר בעיר, החל מהשעה 3 אחה"צ ועד לסיום מסע ההלוויה.

רבים מתושבי העיר נענו לקריאת הרבנים להתענות היום תענית נדבה כשאתמול יום שבת קודש בתפילת המנחה קבלו עליהם את התענית. כאמור מסע ההלוויה ועצרת ההתעוררות יחלו בשעה 3 אחה"צ ברחבה שלפני בית הכנסת הגדול ברחוב הגיבורים בעיר, כשבראשות מסע ההלוויה ישתתפו רבני העיר, ראשי הישיבה הגדול כנסת יצחק, ראשי הכוללים רבני הקהילות וכלל תושבי העיר, האבלים על האסון הכבד שפקדם.

תגובה אחת

 1. לגיונו של מלך הגב

  שריפת התורה – פ-ח-ד!
  כשטורנוסרופוס הרשע שרף את התורה, קבעו תענית לדורות,
  כי שריפת גוילי ואותיות התורה – מוכיחה כי חלילה לב התורה ונשמת התורה עומדים בסכנת שריפה!

  כאשר בימים אלו דנים [מתחת לשולחן] על מכסים ויעדים לבחורי הישיבות הקדושות, מה זה אם לא העמדת התורה הקדושה ובניה לשריפה בכבשוני השמד??

  פ-ח-ד. אימתי נתעורר??

השארת תגובה

שתף את הידיעה

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן