מרן הגאב"ד שליט"א מסביר למה 'בני תורה' בירושלים בוחרים באלקין ולא בליאון או דייטש

במהלך משאו ההיסטורי של מרן הגאב"ד הגאון הגדול רבי צבי פרידמן, בכינוס 'בני תורה' בירושלים לטובת סיעת 'עץ – בני תורה', הוא התייחס גם לסוגית התמיכה בראשות העיר, בו מתמודדים בין היתר משה ליאון מועמדו של ליברמן שיזם ועומד מאחורי חוק הגיוס [ויתרה מכך, כפי שפורסם בידיעות אחרונות, הדיל לתמיכה בליאון, כרוכה בקידום החוק ההרסני]. וכן יוסי דייטש שהקים וייסד את ארגון קמח שנועד להוציא אברכים מהכוללים לשוק העבודה. כשע"פ הוראת גדולי התורה יתמכו בני התורה בירושלים בזאב אלקין, שאמנם אינו שייך למגזר החרדי, אך הבהיר כי ישמור על הסטטוס קוו ולא יתנכל לבני התורה. מרן הגאב"ד אמר במסעו כי "אם יש מועמד חילוני ומולו מועמד דתי או חרדי ששייך לגייסים שמגייסים בחורים לצבא, או עושה תעמולה שילכו לצבא או לאוניברסיטה ולכאלה מקומות - אז ברור החילוני עדיף על זה".

למשא המלא…

"גם לגבי זה שמצביעים לראש העיריה פה בירושלים יש הוראה ברורה למי להצביע וצריך לקיים את זה. ישנם מקומות שיש נציגים שלנו, בני ברק וקרית ספר. ובשאר ברוב ערי הארץ יש שואלים, יש מועמד כזה ויש כזה, מה יותר טוב? באופן כללי אמרתי להצביע למי שפחות גרוע. אבל כלל גדול יהיה, אם יש מועמד חילוני ומולו מועמד דתי או חרדי ששייך לגייסים שמגייסים בחורים לצבא, או עושה תעמולה שילכו לצבא או לאוניברסיטה ולכאלה מקומות – אז ברור החילוני עדיף על זה. כי אלה הכי גרועים".

"בבית שני מי היו אלו שלא היו בדרך התורה? הצדוקים. חז"ל אומרים שיש עוד סוג שעוד יותר גרוע מהצדוקים מי אלה? 'עושה מעשה זימרי ומבקש שכר כפנחס'. הוא נראה כמו פנחס, חרדי, בשמונה בגדים. הוא עושה מעשה זמרי הוא מפיץ תעמולה, מפתים בחורים שילכו לצבא לאקדמיה וכל מיני מקומות. חז"ל אומרים שהצבועים יותר גרועים מהצדוקים".

"גם לענייננו, ישנן ערים כאלה שיש כל מיני מועמדים, צריך לראות שחלילה וחלילה לא יהיה מועמד אחד כזה. הבאתי כבר דוגמא שאמר לי בחור שהיה בכלא שש והוא למד חברותא עם עוד בחור ובאו שני חילונים ובקשו להצטרף ללימוד. מצאו להם כיפות והתחילו להסביר להם את הגמרא לאט לאט כדי שיבינו, ולהפתעתו רואה חילונים שמבינים היטב ויודעים ללמוד גמרא והוא לא הבין מה קורה. אז הוא שאל אותם: איך אתם יודעים את הכל ? באיזה בית ספר למדתם? ענו לו: למדנו בישיבה, באו אלינו כל מיני אנשים והשפיעו עלינו שנלך לצבא, ואחרי כמה ימים בצבא זרקנו את הכיפה ועכשיו אנחנו חילונים לגמרי. לכן אלה שמסיתים ללכת לצבא הם הכי גרועים".

 

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן