קריקטורה: הלילה ליברמן ולפיד סופרים כמה חרדים הצביעו עבור 'עץ – בני תורה' והצהירו כי הם מתנגדים לגיוס בני ישיבות

בדו"ח שפרסם "המכון הישראלי לדמוקרטיה" שבועות ספורים לאחר הבחירות הקודמות לרשויות (תשע"ג), הוא ניתח את תוצאות הבחירות המלמדות על הצלחתה של רשימת 'בני תורה' וציין כי "יש כאן איתות ברור כי החרדיות השמרנית איננה נוטה להיעלם או לחזור בה". * וכבר כתב מרן ראש הישיבה הגאון הגדול רבי שמואל אויערבאך זיע"א "מקובלנו מרבותינו על ענין הבחירות כי יש בריבוי המצביעים כבוד שמים, אשר השפעתו רבה ועצומה לידע ולהתוודע כי יש ציבור הנאמן לד' ולתורתו". "ובודאי חובה גמורה על כל אחד ואחד לעשות יותר מכדי יכולתו להצלחת רשימת "בני תורה". "ועי"ז יראו שיש ציבור גדול של בני תורה אשר לא יכנעו ולא יוותרו ולא יתפשרו על קוצו של יו"ד בענינים שהם יסוד וקיום היהדות".

אם אמרת לעצמך בימים האחרונים, אמנם "אני חרד לגמרי למצב היהדות החרדית, ובפרט לסכנות הגיוס והחינוך. אך מה זה נוגע לבחירות לעירייה? וכי בעירייה מחוקקים את הגיוס? בעירייה עוסקים בהקצאות ותקציבים".

קח לתשומת ליבך את הדברים שפרסם "המכון הישראלי לדמוקרטיה" שבועות ספורים לאחר הבחירות הקודמות לרשויות (תשע"ג), מאמר ובו ניתוח של תוצאות הבחירות המלמדות על הצלחתה של רשימת 'בני תורה'
והזהיר מפני "מגמת ההקצנה הניכרת בציבור החרדי".

מומחה מטעם המכון קבע אז, כי מתברר ש"למרות המתקפות המילוליות המסיביות" כלפי "בני תורה" ובוחריה, וכן "למרות הלחצים העצומים בשטח" – "התנועה הצעירה הצליחה לרכוש לעצמה קהל בוחרים עיקש ולהוכיח שהיא 'על המפה'!". לדבריו, "אלה הן חדשות רעות לכל מי שעוקב אחר תהליכי ההיפתחות בתוך הציבור החרדי, ויש כאן איתות ברור כי החרדיות השמרנית איננה נוטה להיעלם או לחזור בה". החוקר הזהיר את חבריו לדעה, כי "התחזקותו של הכח השמרני והיחלשותו של הכח המתון בחברה החרדית הוא היפוך במגמה רבת שנים, ויש לתת עליה את הדעת".

דומה שהדברים אינם צריכים כל הסבר נוסף. המסקנה ברורה: הם סופרים כל קול.

ומה יקרה עכשיו? – אין ספק שבמוצאי הבחירות הם ימשיכו לעקוב בשבע עיניים אחרי ספירת הקולות של 'בני תורה', כדי לבדוק שוב האם בפעם שעברה היתה זו הצלחה חד פעמית, האם נבלמה ח"ו "התחזקותו של הכח השמרני והיחלשותו של הכח המתון בחברה החרדית", או שמדובר במגמה ברורה ועקבית.

וכאשר גורמים מסוג זה אומרים בצורה ברורה שכל קול ל'בני תורה' מהווה מכה קשה לרפורמות השונות ול"תהליכי ההתפתחות של החברה החרדית" – צריכים להקשיב להם היטב.

בידך הדבר – כל קול קובע.

כל האמת על מה שמוכרים לכם על "גזיירת הגיוס" – חובת צפייה!
דרייב: https://drive.google.com/file/d/16paPR1SOmocNmFPYck6v32RBG7crQYYQ/view
ג'מבו מייל: https://jumbomail.me/j/nVqsWer0kEO9ikx

וכבר כתב את הדברים מרן רבינו הקדוש הגר"ש זצוק"ל במכתבו בבחירות תשע"ג:

"וכבר מקובלנו מרבותינו על ענין הבחירות כי יש בריבוי המצביעים כבוד שמים, אשר השפעתו רבה ועצומה לידע ולהתוודע כי יש ציבור הנאמן לד' ולתורתו".
הדברים אמנם נכונים לכל התקופות, אך בתקופתנו הם נכונים פי כמה. "ובפרט בתקופה קשה זו אשר רבים האורבים וזוממים לעקור את הכל ח"ו".

לב מי לא יחרד!

"אורבים וזוממים לעקור את הכל ח"ו"!. לא להשאיר שריד ופליט. וב"תקופה קשה זו", החוב כפול ומכופל לפעול ולהפעיל לריבוי המצביעים.

"ובודאי חובה גמורה על כל אחד ואחד לעשות יותר מכדי יכולתו להצלחת רשימת "בני תורה".

אין כאן 'מעשה רשות', אין כאן 'עצה טובה', אלא "בודאי חובה גמורה".

"ועי"ז יראו שיש ציבור גדול של בני תורה אשר לא יכנעו ולא יוותרו ולא יתפשרו על קוצו של יו"ד בענינים שהם יסוד וקיום היהדות".

תגובה אחת

 1. חיים זילברמן הגב

  הדברים ברורים – אבל לא רק.
  לא רק ליברמן ולפיד יספרו את קולות בני התורה,

  אלא גם ובעיקר –
  הבורא ית' שמו וכל פמליא של מעלה יספרו וכביכול ישמחו לראות:

  כמה מבניי נשארו נאמנים לי ולתורתי !!!!!!!!!!!!!!

השארת תגובה

שתף את הידיעה

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן