בעקבות המשך מעצרו הנפשע של בן הישיבה בכלא הצבאי; היום אחה"צ מחאה אדירה בעיר בני ברק

בית המשפט הצבאי האריך את מעצרו של בן הישיבה שמתנגד לגיוס חרדים ומסרב לשתף פעולה עם חוק הגיוס עד ליום שני. בעקבות המשך מעצרו הנפשע של בן הישיבה הורו מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א, כי יש להרעיש עולם ומלואו, וכפי שכבר הורה זקן מרן ראש הישיבה הגאון הגדול רבי שמואל אויערבאך זיע"א. היום בשעה רבע לארבע אחה"צ יתאספו אלפי יראי ד' תושבי העיר בני ברק, למעמד מחאה אדיר בצומת הרחובות ז'בוטינסקי השומר בבני ברק * בצעד משמעותי שהכריז על פתיחת המאבק הפומבי התאספו בליל שבת רבבות מבני היהדות הנאמנה, למעמדי קבלת שבת המוניים ותפילת ערבית ברחובה של עיר בשורת מוקדים בריכוזים החרדיים. בנוסף ביום שלישי האחרון, הצביעו רבבות חרדים ל'בני תורה - עץ' והביעו את התנגדותם לגיוס חרדים ולמעצר בן הישיבה

בתום דיון נוסף בביהמ"ש ביפו הוחלט ע"י רשויות הצבא להשאיר את בן העליה במעצר עד ליום שני הקרוב, בו יתקיים דיון נוסף בעניינו.

בעקבות המשך מעצרו הנפשע של בן הישיבה הורו מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א, כי יש להרעיש עולם ומלואו, וכפי שכבר הורה זקן מרן ראש הישיבה הגאון הגדול רבי שמואל אויערבאך זיע"א.

היום בשעה רבע לארבע אחה"צ יתאספו אלפי יראי ד' תושבי העיר בני ברק, למעמד מחאה אדיר בעקבות המשך מעצרו הנפשע של בן הישיבה הבחור החשוב ישראל מאיר אלישיב הי"ו

כזכור, בליל יום חמישי שעבר עוכב בקרית ספר ע"י משטרת מודיעין עילית, בן העליה הבה"ח ישראל מאיר אלישיב הי"ו מבחירי ישיבת 'דברי אמת', זאת בעקבות תלונת שוא של גורמים העוינים את ציבור בני התורה. בעת עיכובו התברר כי הוא דרוש לשלטונות הצבא כ'עריק' עקב סירובו לשתף פעולה עם גזירת השמד ואי התייצבותו בלשכת הגיוס. והשוטר במודיעין עילית החליט להעביר את בן הישיבה לידי המשטרה הצבאית, כשמעצרו מוארך מדי פעם בהוראת בית המשפט הצבאי.

בעקבות מעצרו הנפשע של בן העליה, הורו מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א כי על ציבור היראים והחרדים לדבר ד' וכלל היהדות הנאמנה, לצאת במערכה אדירה נגד המעצר הנפשע וכי יש להמשיך ביתר שאת וביתר עוז, את ההוראה הברורה שהורה רבן וליבן של ישראל זי"ע, כי על כל מעצר בן ישיבה יש להרעיש עולם ומלואו ולצאת במחאה אדירה שתביא את זעקת היהדות הנאמנה ועולם התורה, להסרת החרב המונפת על כלל בני הישיבות ועולם התורה בארה"ק.

כצעד משמעותי שיכריז על פתיחת המאבק הפומבי התאספו בליל שבת רבבות מבני היהדות הנאמנה, קהל בני התורה, בני הישיבות ואברכי הכוללים, חסידים ואנשי מעשה, למעמדי קבלת שבת המוניים ותפילת ערבית ברחובה של עיר בריכוזים החרדיים, על מנת להביע את כאבם וזעקתם נגד מעצרו הנפשע של בן הישיבה.

בנוסף, ביום שלישי האחרון הביעו רבבות חרדים מעל גיל 17 את מחאתם נגד המעצר הנפשע ונגד רדיפות הדת בארץ ישראל, באמצעות ההצבעה עבור 'בני תורה – עץ'.

במסגרת המחאות, יתקיים היום אחה"צ מעמד מחאה אדיר בעיר בני ברק בצומת הרחובות ז'בוטינסקי השומר, בשעה 15:45 אחה"צ.

אלפי המוחים יכריזו כי לא יירתעו משום איום של מאסר או הכאות, סנקציות כלכליות ופליליות ככל שיהיו וימשיכו לתבוע בגאון את דרישתם להסיר באופן מיידי את גזירת הגיוס מעל כלל בני הישיבות, ללא הטלת מכסות ויעדי גיוס כאלו או אחרים.

המפגינים יכריזו כי לא ישתפו כל פעולה עם הניסיונות להביא לגיוס חרדים וכי לא יתייצבו בלשכות הגיוס עד לביטול מוחלט של מדיניות הגיוס, והחזרת מעמד 'תורתו אומנותו' לכלל בני הישיבות כבעבר, ללא כל התניה של עמידה ביעדים או מכסות כלשהן.

במעמד המחאה האדיר תכריז היהדות החרדית כולה שוב את התנגדותה לכל פשרה ומו"מ בנוגע לעתידם ומעמדם של בני הישיבות ולומדי התורה, עולם התורה לא יכרע ולא יתשחווה, לא ישתף פעולה עם מזימות שמד ומלכודות הרסניות, ולא יתן ידו לחמורה שבגזירות אותה מבקש השלטון החילוני בישראל להטיל על היהדות הנאמנה.

רבנים ומחכנכים אומרים בשיחה עם ה"אידישע פוסט" כי ההפגנות מחשלות את ילדינו לדעת למסור את הנפש על עיקרי הדת, וכפי שנהרגו אבותינו על מזבח האינקוויזיציה והשמדות באירופה כן רואים ילדינו אם אבותיהם מוסרים את גיוום למכים למען התורה ולומדיה.

תגובה אחת

  1. אבי הגב

    אכן המחאות הינם דבר חשוב ביותר וחבל שלא כל בציבור החרדי שותף להן
    ואם זה היה כך כבר גזירת השמג היתה מתבטלת ממזמן

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן