מאות חרדים הפגינו אמש בירושלים נגד מעצר בנות דתיות לכלא הצבאי בניסיון לגייסן בכפייה

מאות מבני היישוב הישן הפגינו אמש (מוצ"ש) בירושלים נגד מעצר 4 בנות דתיות בגין סירובם להתגייס לצבא. המפגינים חסמו את נתיב הרכבת הקלה בירושלים, בצומת הרחבות חיים בר לב ושבטי ישראל. 6 מפגינים נעצרו * ההפגנה נערכה על רקע כרסום מתמשך בהסדר הפטור מגיוס גם כלפי בנות חרדיות, כאשר רשויות הצבא מערימות קשיים בקבלת הפטור ודורשים במקרים רבים התייצבות אישית, ועל רקע המרת הפטור המוחלט מגיוס למגישות התצהיר וכפי שהיה נהוג בעבר, לדיחוי מותנה למשך שנתיים כשרק לאחר מכן הוא נהפך לפטור מוחלט

מאות מבני היישוב הישן הפגינו אמש (מוצ"ש) בירושלים נגד מעצר 4 בנות דתיות שהושלכו לכלא הצבאי עקב סירובם להתגייס לצבא שהוא ב'יהרג ואל יעבור', בניסיון לגייסם בכפייה. המפגינים חסמו את נתיב הרכבת הקלה בירושלים, בצומת הרחבות חיים בר לב ושבטי ישראל. 6 מפגינים נעצרו

בצבא טוענים כי 35% מהצעירות בישראל אינן מתגייסות עקב הצהרת דת, ולכן מקשים עליהן בראיונות דת. בפועל, גם במקרים של בנות חרדיות מפעילים רשויות הצבא קשיים, כשהדברים מצטרפים לשינוי בחקיקה שהפך את הפטור המוחלט של הבנות בעת שהן מגישות הצהרת דת, לדיחוי מותנה למשך שנתיים, כשרק לאחר שעברה את מלוא התקופה ללא כל 'משבר באמצע' הפטור נהפך למוחלט.

יצויין, כי דעת כל גדולי התורה כי אין לבנות חרדיות להתייצב כלל בלשכות הגיוס לצורך ראיון דת, וכי עליהם לשלוח את התצהיר בדואר רשום בלבד.

גורמים מבני היישוב הישן בירושלים המארגנים את ההפגנות נגד מעצרם של בנות דתיות, מבהירים כי הינם עורכים את ההפגנות כבר בשלב זה בו המעצר הוא נגד שומרות מסורת בלבד ולא נגד בנות חרדיות ממש, מאחר וזכותה של כל בת בכל מצב להימנע מגיוס לצבא שהוא ב'יהרג ואל יעבור', ובפרט כשהדברים מתרחשים על רקע הכרסום המתמשך בנושא הפטור מגיוס לבנות חרדיות.

השארת תגובה

שתף את הידיעה

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן