יום שישי שקט יחסית בגבול עזה: המפגינים שמרו מרחק מהגדר; משלחת מצרית הגיעה לאחד ממוקדי החיכוך

כ-10,000 פלסטינים השתתפו ביום שישי בהפגנות שהתרחשו בכמה מוקדים סמוך לגדר המערכת ברצועת עזה. ההפגנות החלו מוקדם מהרגיל, ורוב המפגינים שמרו על מרחק מגדר המערכת ונותרו בעיקר באזור המאהלים המרוחקים כ-700 מטר ממנה, חלק יידו אבנים אך לא נרשמו תקריות חריגות מעבר לכך * בעזה דיווחו על כ-30 נפגעים, 7 מהם מאש חיה.
– חברי המשלחת הביטחונית המצרית הגיעו לאזור ההפגנות בג'באליא שבצפון הרצועה, כדי לוודא שחמאס שומר על ריסון ומקפיד על מרחק בין המפגינים לגדר. ולאחמ"כ התקשרו לבכירי חמאס ושיבחו את האיפוק הרב בהתנהלות של המשתתפים בהפגנות של צעדות השיבה. * על פי מקורות בעזה המשלחת המצרית עמדה אתמול בקשר ישיר עם הצד הישראלי בזמן הפגנות הגדר לאורך גבול הרצועה, כדי לוודא שהירי מכיוונה של ישראל לעבר המפגינים מרוסן אף הוא. 
– הצוות המארגן את ההפגנות בגבול רצועת עזה: "במהלך התקופה הקרובה הצעדות הולכות להיות עוצמתיות יותר. עם זאת, אנחנו דבקים בניסיון לשמור עליהן כצעדות שלוות. אנו קוראים לאנשינו להשתתף בצעדות יום השישי הבאות שייקראו 'הצעדה נמשכת'"
– מקורות פלסטינים: מצרים ביקשה מחמאס לשמור על ריסון בגבול עם ישראל גם למשך השבוע הבא לרבות ההפגנות המתוכננות ביום שישי הבא והיא פועלת להביא לביטול ההפגנה השבועית הנערכת בימי שני בצפון רצועת עזה מול חוף זיקים.

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן