"רמיסת אברכים תחת פרסות הסוסים" | תיעודים מזעזעים: פרשי משטרה חסרי רסן רומסים חרדים שמפגינים נגד גיוס חרדים

אלימות המשטרה נגד המגזר החרדי אינה יודעת שבעה. לאחר שבהפגנה קודמת עמדו קלגסי משטרה חבושים במסכיות ומגנים והתיזו חומר כימי ישירות על פניהם של המפגינים החרדים, אך לא הצליחו להרתיע אותם, יחידת הפרשים המשטרתית חוזרת לזירה, בתיעודים שמזכירים זמנים אפלים בהיסטוריה (ראה הסיפור עם אימו של רש"י). בתיעוד אחד נראים קבוצת מפגינים חרדים עומדים בשקט על הכביש כשפרשי משטרה אנטישמיים רכובים על סוסים מתחילים לדהור לתוך הקהל תוך שהם מפילים אותם לקרקע ורומסים אותם. בתיעוד נוסף נראים פרשי המשטרה האנטישמיים כשהם דוהרים במעלה הרחוב לעבר המפגינים, תוך שהם רומסים את כל העומד בדרכם. אחד מהם בחור צעיר שהופל על ידי בריוני המשטרה, ובחסדי שמים ניצל ממזימתם. בריוני המשטרה כמובן המשיכו בדרכם - "פגע וברח" ולא נפנו לסייע לנפגע * במהלך ההפגנה נפצע אחד האברכים המוחים בבטנו ובראשו מרמיסת אחד מסוסי יחידת הפרשים של המשטרה, והוא הובהל לבית החולים בילינסון שבפתח תקווה. הציבור נקרא להעתיר בתפילה ובתחנונים עבור הרב חיים טוביה בן מיכל לרפואה שלמה בתוך שאר חולי ישראל * עיתון הפלס במאמר מערכת: "ההתנהלות המגמתית הזו מציבה את מדינת ישראל בשורה אחת עם משטרי דיכוי ידועים ברחבי תבל", "כישלון הקונספציה של 'גיוס בהסכמה ובהידברות', בעקבות צעדי המחאה של היהדות הנאמנה, מוביל לאובדן עשתונות ולצעדים מרפקניים ודורסניים".

התיעודים שמגיעים מאלימות המשטרה בהפגנת החרדים בבני ברק מזעזעים, אם היינו רואים תמונות כאלה מפיזור הפגנה של יהודים באירופה, אמות הסיפים היו רועדות וכותרות התקשורת הישראלית היו מאשימות את המשטרות הזרות באנטישמיות צרופה.

גם אם האלימות היתה מופנית כלפי ציבורים אחרים בישראל הרי שזה לא היה עובר בשתיקה, אך כאשר מדובר במפגינים חרדים, והנושא הוא דרישתם הנחרצת לאפשר להם לשמור על יהדותם ללא כל תנאים, המשטרה מרשה לעצמה להתנהג כזמנים אפלים בהיסטוריה וכדיקטטוריות החשוכות ביותר בעולם.

בתיעוד הראשון שהבאנו נראים קבוצת מפגינים חרדים עומדים בשקט על הכביש כשפרשי משטרה אנטישמיים רכובים על סוסים מתחילים לדהור לתוך הקהל תוך שהם מפילים אותם לקרקע ורומסים אותם.

יצויין כי באחד מהאירועים במהלך ההפגנה (כשתיעוד מהמקום טרם הגיע לידינו), נפצע אחד האברכים המוחים בבטנו ובראשו מרמיסת אחד מסוסי יחידת הפרשים של המשטרה, והוא הובהל מיד לבית החולים בילינסון בפתח תקווה, שם עבר במהלך כל הלילה סילומי ראש ו-C.T. הציבור נקרא להעתיר בתפילה ובתחנונים עבור הרב חיים טוביה בן מיכל לרפואה שלמה בתוך שאר חולי ישראל

בתיעוד השני, נראים פרשי המשטרה האנטישמיים כשהם דוהרים במעלה הרחוב לעבר המפגינים, תוך שהם רומסים את כל העומד בדרכם. אחד מהם בחור צעיר שהופל על ידי בריוני המשטרה, ובחסדי שמים ניצל ממזימתם וכסיפור הידוע על אימו של רש"י שהלכה בסמטה צרה ופרש שדהר על סוס כמעט דרס אותה, אך בחסדי שמים היא נצלה.

ואם שאלתם האם לאחר שבריוני המשטרה פגעו בבחור הצעיר והפילו אותו, האם הם נפנו לסייע לא. פשוט שלא.

במאמר המערכת שהתפרסם הבוקר בעיתון 'הפלס' נכתב כי מזה שנות דור חשים בני הציבור החרדי בארץ הקודש, כי בשעת מבחן, יפעלו הזרועות השונות של מדינת ישראל בכל כוחן כדי לעקור תורה ולפגוע ביהדות הנאמנה. כאשר ההתנהלות המגמתית הזו מציבה את מדינת ישראל בשורה אחת עם משטרי דיכוי ידועים ברחבי תבל, שפועלים בצורה מוצהרת כדי לסתום את פיותיהם של אלה המסרבים לקבל "תכתיבים מלמעלה". ההתנהלות המגמתית והחד-צדדית של השלטון כפי שבאה לידי ביטוי במדיניות המשטרה והפרקליטות נגד מחאות היהדות הנאמנה בענין גזירת הגיוס ומעצרם של בני העליה, משדרת היסטריה וחוסר אונים. לא כך מתנהל משטר הבטוח בעצמו ובכוחו להתוות מהלכים ציבוריים. אלא שכישלון הקונספציה של "גיוס בהסכמה ובהידברות", בעקבות צעדי המחאה של היהדות הנאמנה, מוביל לאובדן עשתונות ולצעדים מרפקניים ודורסניים.

המאמר המלא:

ההתנהלות הפראית של המשטרה בעת מחאת היהדות הנאמנה שהתקיימה ביום חמישי בבני ברק, המחישה שוב את המדיניות הרודנית של השלטון בישראל, שבאה לידי ביטוי שוב ושוב בארועי המחאה הללו.

רק לפני חודשים ספורים קבע ביהמ"ש בירושלים כי מדובר באכיפה סלקטיבית ברורה העומדת בניגוד להבלגת המשטרה בכל הארועים האחרים של צעדי מחאה שונים ומשונים המביאים לחסימת עורקי תנועה. אך מתברר שמפקדי המשטרה ממשיכים להנחות את השוטרים בשטח לנקוט באכיפה בררנית ולהפעיל את כוחם אך ורק במחאות הציבור החרדי.

האמת ניתנת להיאמר, כי איננו מופתעים. מזה שנות דור חשים בני הציבור החרדי בארץ הקודש, כי בשעת מבחן, יפעלו הזרועות השונות של מדינת ישראל בכל כוחן כדי לעקור תורה ולפגוע ביהדות הנאמנה. הדבר הוכח בהתנהלות הברוטלית נגד ציבור יראי ד', וכפי שבאה לידי ביטוי שוב גם בשבוע האחרון בתגובות האלימות של משטרת ישראל, שהגיעו לשיאן ברמיסת אברכים תחת פרסות הסוסים.

ההתנהלות המגמתית הזו מציבה את מדינת ישראל בשורה אחת עם משטרי דיכוי ידועים ברחבי תבל, שפועלים בצורה מוצהרת כדי לסתום את פיותיהם של אלה המסרבים לקבל "תכתיבים מלמעלה". השלטון מבין כי מדובר במערכה עקבית ונחושה, ועל כן נוקט בפעולות חריגות בכל קנה מידה.

ראשי המשטרה והפרקליטות משדרים מסר שקוף וגלוי: מול קריאת התגר הפומבית של בני התורה נגד המיתווים המפעילים את גזירת גיוס בני הישיבות, ינקוט השלטון בצעדים גלויים של סתימת פיות, עד אשר יהיה ברור לציבור המביע את כאבו בעקבות נעיצת החרב בבתי המדרש, כי אין לו כל סיכוי לממש את זכותו הדמוקרטית ומוטב שלא לא יצפה כלל למינימום של הגינות משפטית.

ההתנהלות המגמתית והחד-צדדית של השלטון כפי שבאה לידי ביטוי במדיניות המשטרה והפרקליטות נגד מחאות היהדות הנאמנה בענין גזירת הגיוס ומעצרם של בני העליה, משדרת היסטריה וחוסר אונים. לא כך מתנהל משטר הבטוח בעצמו ובכוחו להתוות מהלכים ציבוריים. אלא שכישלון הקונספציה של "גיוס בהסכמה ובהידברות", בעקבות צעדי המחאה של היהדות הנאמנה, מוביל לאובדן עשתונות ולצעדים מרפקניים ודורסניים.

מול ציבור נחוש של רבבות בני תורה ויראי ד', שמכריז ללא הרף כי לא ינוח ולא ישקוט עד אשר יוסר רוע הגזירה – חשים מקבלי ההחלטות כי לא נותרה להם ברירה אלא להפעיל את המשטרה והפרקליטות כזרועות פוליטיות שידכאו את מתנגדי השלטון. כפי שכבר צויין בעבר, ההתפתלות הדמגוגית של דוברים שונים שמבקשים להצדיק בפלפולים משפטיים את צעדי הדיכוי ואת המסע לחיסול חופש הביטוי, נשמעת בדרך כלל באותו סגנון ממש, ברוסית ובטורקית. אך מסתבר שפוטין וארדואן הצליחו לגדל תלמידים נאמנים בצמרת הפוליטית, המשטרתית והמשפטית, במדינת ישראל.

 

תגובה אחת

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן