במסגרת הדיל על ראשות העיר ירושלים: ביום חמישי תשוב הכנסת לקדם את חוק הגיוס הכולל מכסות, יעדים, סנקציות כלכליות ופליליות

דאגה במגזר החרדי: ביום חמישי בשעה 9:30 בבוקר צפויה להתכנס שוב הוועדה הממשלתית לקידום חוק גיוס בני הישיבות. * בידיעות אחרונות נחשף כי קיים דיל של גורמים שונים עם ליברמן לקידום החוק הדורש גיוס בני ישיבות יחד עם תמיכה במועמדו ליאון לראשות העיר ירושלים * בעיתון 'ישראל היום' דווח בחודש שעבר בשם בכירים בהנהגה הפוליטית החרדית, כי במסגרת מתווי הפשרה בחוק הגיוס, יישארו המכסות ויעדי הגיוס אותם נדרשים במגזר החרדי למסור לידי הצבא, וכמו"כ יופעלו סנקציות כלכליות נגד העולם החרדי במקרה שלא ימסרו אלפי הנשמות החרדיות הכלולות ביעדים לידי הצבא. גם השינוי בענין הסנקציות הפליליות לא יהיה מהותי, לדבריהם "סוגיית פקיעת החוק היתה שאלה של ניסוח, ולא של מהות".

דאגה במגזר החרדי: ביום חמישי בשעה 9:30 בבוקר צפויה להתכנס שוב הוועדה הממשלתית לקידום חוק גיוס בני הישיבות. יו"ר הקואליציה ח"כ אמסלם (ליכוד), שזימן את הדיון, אמר לכלכליסט: "אני רואה חשיבות רבה בקידומו של חוק הגיוס, שיאותת שאנו מכירים בערך הגיוס ובערך התורה. זימנתי דיון של ועדת חוק הגיוס, במגמה לראות כיצד ניתן לחוקק את החוק".

החוק צפוי לכלול מכסות ויעדים. ובני ישיבות שלא יעמדו בקריטריונים נוקשים לקבלת דיחוי (מספר תלמידים בישיבה ועוד) יעמדו בפני סנקציות פליליות ואף יושלכו לכלא הצבאי באופן מיידי, במידה ולא יעמדו ביעדי הגיוס, יוטלו סנקציות כלכליות על מקבלי הדיחויים, ובהמשך יוטלו סנקציות פליליות על כל בני הישיבות בגילאי דיחוי.

ישיבת הוועדה מגיעה על רקע חשיפת ידיעות אחרונות, ולפיו תמיכת גורמים שונים במועמדותו של משה ליאון לראשות עיריית ירושלים התקיימה במסגרת דיל עם שר הביטחון איווט ליברמן לקידום חוק הגיוס הכולל מכסות ויעדים אותם יצטרכו במגזר החרדי למסור לידי הצבא.

בעיתון 'ישראל היום' דווח בחודש שעבר בשם בכירים בהנהגה הפוליטית החרדית, כי במסגרת מתווי הפשרה בחוק הגיוס, יישארו המכסות ויעדי הגיוס אותם נדרשים במגזר החרדי למסור לידי הצבא, וכמו"כ יופעלו סנקציות כלכליות נגד העולם החרדי במקרה שלא ימסרו אלפי הנשמות החרדיות הכלולות ביעדים לידי הצבא. גם השינוי בענין הסנקציות הפליליות לא יהיה מהותי, לדבריהם "סוגיית פקיעת החוק היתה שאלה של ניסוח, ולא של מהות".

2 תגובות

 1. משה קורמסטריל הגב

  המצב ממש ניירע. כל הדת הרפורמית החדשה מנחילה לנו ערכים של היפך התורה ממש

 2. לגיונו של מלך הגב

  האמנם?? האם ידם של החכי"ם ה'חרדים' לא תרעד להצביע בעד משלוח עשרות אלפי בני ישיבות לכבשני האושוויץ הרוחני??
  מה תגידו: הרע ברובו?? אין לכם ברירה??
  יש ברירה!
  יש ברירה אחת, יחידה ובלעדית:
  לא מתייצבים בלשכות הגיוס!!
  לא נכנסים ככבשים תמימים לרכבת השמד.

השארת תגובה

שתף את הידיעה

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן