הסנקציות האמריקאית על איראן נכנסו לתוקף; יוטלו בהמשך סנקציות נוספות על איראן

משרד האוצר של ארה"ב הטיל עונשים על יותר מ–700 אזרחים איראנים ואינדיבידואלים שלהם קשרים לאיראן. הסנקציות משמעותיות מאוד במישור הכלכלי אולם בטהראן נאחזים בתוכנית הגרעין ובתוכנית הבליסטית כתעודת ביטוח לשרידות השלטון. * בריאיון לרשת "FOX BUSINESS" הודיע היועץ האמריקני לביטחון לאומי ג'ון בולטון, כי ארה"ב תטיל סנקציות נוספות על איראן, מעבר לאלו שהוטלו עד כה. * לדברי שר החוץ האמריקני "המטרה היא לגרום לאיראן לזנוח את מסלולה, לעשות שינוי של 180 מעלות ולהתנהג כמו מדינה רגילה. הסנקציות החדשות יפגעו ביכולתה לבצע עסקאות בינלאומיות". לדבריו, "אם מדינה מפרה את הסנקציות, ארה"ב תטיל עונשים כבדים כולל סנקציות פוטנציאליות"
– נשיא ארה"ב טראמפ הודיע כי ברצונו לפעול באופן איטי, מכיוון שהוא לא מעוניין להקפיץ את מחירי הנפט העולמיים
– האגודה העולמית לתקשורת פיננסית בין-בנקאית הודיעה כי היא משעה את הגישה למערכת הכלכלית עבור בנקים מסוימים באיראן
– ממשלת שוויץ הודיעה כי היא במגעים עם ארצות הברית לגבי תשלום לצרכים הומניטארים באיראן, שיבטיח שאוכל ותרופות ימשיכו להכנס למדינה למרות הסנקציות האמריקניות
– בוושינגטון סבורים שבטהראן ינסו לעקוף אותן ולהבריח סחורות מחוץ למדינה. בארה"ב ממקדים מודיעין כעת על נתיבי הברחה ימיים, במיוחד באזור הים האדום ותעלת סואץ. לכן ארה"ב מקיימת מגעים בתקופה האחרונה עם מצרים, בנוגע לניסיונות סיכול באזור זה.
– במכתב שנשלח למזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש, הודיעה איראן כי הסנקציות האמריקניות שהוטלו עליה "קוראות תיגר באופן בוטה" על החלטות מועצת הביטחון של האו"ם, וכי האו"ם צריך להטיל על ארה"ב את האחריות להשלכות
– שר החוץ האיראני: "היום ארצות הברית פעלה נגד בית המשפט העליון של האו"ם ומועצת הביטחון, בכך שהטילה מחדש סנקציות שמתמקדות באנשים פשוטים. אך הבריונות האמריקאית תחזור ותפגע בהם, בגלל שהעולם לא יכול להרשות לטראמפ ושותפיו להרוס את הסדר העולמי". * שר החוץ האיראני, אף ציין כי איראן תשקול שיחות דיפלומטיות עם ארה"ב, אם וושינגטון תשנה את גישתה בנוגע להסכם הגרעין
– שר החוץ הטורקי: "הסנקציות האמריקניות על איראן לא יובילו לשום תוצאות. דרך הדיפלומטיה ופתיחת דיאלוג בין שתי המדינות תהיה יעילה ומשמעותית יותר"
– רוסיה: הסנקציות "נועדו לחבל במאמצי המדינות החתומות על הסכם הגרעין לשמר אותו. הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית חוזרת ואומרת שאיראן עומדת בתנאי ההסכם. אסור שהקהילה הבינלאומית תאפשר להסכם לקרוס בגלל גחמה של מדינה אחת"
– חמאס: "התנועה מביעה הזדהות ועומדת לצד העם והממשלה באיראן אל מול השחצנות הציונית-אמריקנית. מטרת העיצומים לזעזע את הביטחון והיציבות באזור ולהחליש את כוח העמידה כנגד הפרויקטים האמריקנים באזור שמשרתים את ישראל"

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן