אחרי בחירות האמצע | טראמפ: מעוניין לעבוד עם הדמוקרטים בנושאים משותפים; לא שולל את האפשרות להשבית את הממשל

נשיא ארה"ב טראמפ אמר במהלך מסיבת עיתונאים ראשונה שקיים בבית הלבן אחרי בחירות אמצע הקדנציה כי הוא מקווה שיוכל לעבוד בשיתוף פעולה עם המחוקקים הדמוקרטים – שהצליחו לזכות בשליטה בבית הנבחרים – אולם הזהיר לבל ינסו לחקור אותו או לפתוח בהליכים להדחתו. טראמפ הבהיר כי הוא מקווה לעבוד לצד הדמוקרטים על סוגיות שונות בכלכלה, במסחר, ובמיוחד ביטוחי בריאות ומחירי תרופות. לדבריו, יש לו הרבה במשותף עם הדמוקרטים בנושאים האלה משום ששני הצדדים רוצים שיהיה ביטוח בריאות וכי הוא סבור שיכול להיות שיתוף פעולה פורה עם הדמוקרטים "אני מרוצה מרוב הקבינט שלי, ומעוניין לעשות שינויים מסויימים. אני לא שולל את האפשרות להשבית את הממשל בגלל סוגיית מימון החומה"
– טראמפ גם עקץ מועמדים רפובליקאים שהפסידו בבחירות ורמז כי הפסדם קשור לעובדה שלא רצו את תמיכתו בהם במהלך הקמפיין.
– טראמפ אף התייחס לחקירת המעורבות רוסיה בבחירות לנשיאות ב-2016: "זה צריך להיפסק משום שזה רע מאוד למדינה. יכולתי לשים לזה קץ מתי שרק רציתי, אבל לא עשיתי את זה…לא היתה קנוניה…הם מבזבזים הרבה כסף. אבל נתתי לזה להימשך. אני יכול לשים לזה קץ ברגע זה ממש". "אין להם כלום. יודעים למה? כי אין כלום"
– מוקדם יותר כתב טראמפ: "אם הדמוקרטים חושבים שהם יכולים לבזבז כספי ציבור ולחקור אותנו בבית הנבחרים, אז אנחנו יכולים בדומה לכך לשקול חקירה נגדם על כל ההדלפות של חומרים מסווגים ועוד הרבה יותר בסנאט. שנינו יכולים לשחק את המשחק הזה"

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן