"החלטות ביטחוניות מתקבלות בהינף יד מתוך שיקולים זרים, ואינטרסים אישיים של בצע כסף": המשטרה ממליצה להגיש כתבי אישום בפרשת הצוללות

המשטרה פרסמה את סיכום חקירת תיק 3000 (הצוללות) וממליצה להעמיד לדין שישה מהחשודים בפרשה, בהם מקורבו ופרקליטו של רה"מ עו"ד שומרון מפקד חיל הים לשעבר ובכירים נוספים. * 200 ארגזים ועשרות קלטות תיעדו חלק מביצוע העבירות של הבכירים הביטחוניים בפרשת הצוללות * גורם אכיפה בכיר: "גילינו שהחלטות ביטחוניות חשובות מתקבלות בהינף יד מתוך שיקולים זרים, ואינטרסים אישיים של בצע כסף. בפרשת הצוללות לא חקרנו את הצורך הביטחוני של מדינת ישראל, אלא חקרנו האם בקבלת ההחלטות נפלו פגמים" 
– טיסנקרופ, החברה הגרמנית שמכרה את הצוללות לישראל: "המידע שלנו מגיע עד כה רק מן העיתונות, עדיין אין לנו מידע מאושר. ברגע שנדע את כל העובדות, נבחן אמצעים נוספים במסגרת האפשרויות החוקיות"
– מלשכת רה"מ נמסר: "הניסיונות של השמאל להדביק את פרשת הצוללות לראש הממשלה נתניהו – התרסקו אל קרקע המציאות. אנו משתתפים בצערם של לפיד וגבאי שגם הפעם נגוזה תקוותם הנואשת להחליף את ראש הממשלה נתניהו באמצעות האשמות סרק"
– עו"ד דוד שמרון: "אני יודע שלא עברתי שום עבירה. אני לא יכול לומר שאני מאושר, אך בוטח בזה שמאחר שלא עברתי שום עבירה, ובהכירי את החומר ואת הדברים, אני מעריך שהתיק לא יעבור את השלב הבא לכתב אישום", "ההמלצות הן רק המלצות, ומי שמחליט בסופו של דבר זה הפרקליטות. קיבלתי שכר טרחה כדין, וכל מה שפעלתי – פעלתי כדין, באופן מסודר ועל פי החוק. לא קיבלתי שוחד ולא תיווכתי לשוחד, זה הכול דברים שאין בהם ממש" 
– פרקליטו של מפקד חיל הים לשעבר: "מצטערים שזו ההמלצה ומזכירים שלהמלצת משטרה אין משמעות משפטית. הסמכות בעניין היא בידי הפרקליטות שרק עתה התיק הועבר לידיה"
– פרקליטו של ראש המל"ל לשעבר: "הודעת המשטרה נגועה באותה המגמתיות שאפיינה את החקירה כולה. אין לנו ספק שבחינה עניינית ורצינית של העובדות, שתיעשה על ידי הפרקליטות, תעלה שלא נפל פגם בהתנהלותו של מרשי"
– נגד יועצו של רה"מ יצחק מולכו לא התבססה תשתית ראייתית לכתב אישום. עו"ד מולכו וגנור נפגשו ב-2012 לבקשת שמרון. גנור ביקש ממנו לפעול להסרת חסמים מדיניים מול הפלסטיניים – מה שהיה תנאי לקידום עסקאות של טיסנקרופ. מולכו היה מעורב אח"כ במגעים מדיניים, אך לא הייתה כל ראיה לכך שעשה זאת בגלל בקשותיו של גנור, או שעשה משהו שלא כחלק מתפקידו * עו"ד מולכו: "הייתי סמוך ובטוח שהחקירה תיגמר בלא כלום. כפי שהודעתי כמה פעמים בעבר, לא היתה לי שום מעורבות בענין שנבדק"

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן