גם נאט"ו מאשימה: רוסיה מפרה את ההסכם לפירוק מנשק גרעיני; ארה"ב: נותנים למוסקבה 60 יום לשוב ולקיים במלואן את ההתחייבויות

ארגון נאט"ו, הברית הצבאית בין 29 מדינות צפון אמריקה ואירופה, האשים את רוסיה בכך "שהפרה באופן ממשי את התחייבויותיה" תחת ההסכם שחתמה ב-1987 עם ארה"ב לפירוק הנשק הגרעיני, בהודעת הברית הצבאית נמסר כי "חברות הברית הגיעו למסקנה שרוסיה פיתחה ופרסה מערכת טילים – ה-9M729 – שמפרה את ההסכם ושנשקפים ממנה איומים משמעותיים לביטחון האירו-אטלנטי", בהצהרה נכתב עוד כי הברית הצפון אטלנטית "תומכת תמיכה מלאה בממצאים של ארה"ב, שלפיהם רוסיה מפרה הפרה מהותית את המחויבויות שנתנה בהסכם". בהצהרה קראו השרים למוסקבה "לחזור בדחיפות לקיים במלואן את המחויבויות שלה ולעשות זאת באופן שניתן יהיה לוודא את אמיתותו".
– במסיבת עיתונאים בוועידת שרי החוץ של המדינות החברות בנאט"ו, שנערכה אמש בבריסל, אמר פומפאו כי וושינגטון מקצה למוסקבה 60 יום לשוב ולקיים במלואן את ההתחייבויות שנתנה במסגרת ההסכם, והוסיף כי בחודשיים האלה ארה"ב לא תערוך ניסויים במערכות נשק שהפעלתן נחשבת להתגרות ברוסיה וגם לא תפרוס מערכות נשק כאלה. "רק רוסיה יכולה להציל את ההסכם"
– כזכור, לפני כחודשיים הודיע הנשיא טראמפ כי ארה"ב תפרוש מן ההסכם לאור הפרות רוסיות לכאורה של תנאיו
– שר הביטחון הרוסי, סרגיי שויגו, אומר שרוסיה בוחנת צעדים שיינקטו אם ארצות הברית תצא מההסכם לפירוק נשק גרעיני לטווח בינוני. בדברים שאמר במוסקבה, ציין שויגו כי בכירים במשרד ההגנה קיימו בשבועות האחרונים פגישות עם פוטין על הפעלת צעדים אפשריים לתרחיש זה 

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן