בפעילות 'הוועדה להצלת התורה': אסיר עולם התורה בן העליה יצחק מאיר ישוחרר כבר ביום שישי הקרוב מהכלא הצבאי

בית המשפט הצבאי ביפו קצב הבוקר (ג') את מאסרו של אסיר עולם התורה, בן העליה הבחור החשוב יצחק מאיר בן חנה (אריה). ובשל כך הוא צפוי להשתחרר כבר ביום שישי הקרוב * את אסיר עולם התורה ייצג עורך דין מיוחד שנשכר על ידי 'הוועדה להצלת עולם התורה', ובס"ד, למרות שבפרקליטות הצבאית דרשו בתחילה להטיל עליו 90 ימי מאסר, בסופו של דבר נגזרו עליו 37 ימים (לפני קיזוזים) והוא ישוחרר כאמור ביום שישי הקרוב * כפי שנחשף ב'אידישע פוסט', למרות התנגדות הפרקליטות הצבאית, שחרר בית המשפט את אסיר עולם התורה במוצאי השבת שלפני חנוכה, לצורך השתתפותו באזכרה הראשונה של אביו ע"ה, כשלאחמ"כ חזר שוב לישיבת המהר"ם מרוטנבורג שבכלא הצבאי שם הוא שוהה במהלך מעצרו.

ביהמ"ש הצבאי ביפו קצב את מאסרו של אסיר עולם התורה הבחור החשוב יצחק מאיר בן חנה (אריה), הכלוא בכלא הצבאי, שנעצר עקב התנגדותו לגיוס חרדים וסירובו לשתף פעולה עם גזירת השמד של גיוס בני הישיבות ל-37 ימי מאסר, ולאחר קיזוזים שונים הוא צפוי להשתחרר כבר ביום שישי הקרוב. זאת, לעומת 90 ימי מאסר אותם דרשו בתחילה בפרקליטות הצבאי.

כזכור, אסיר עולם התורה נעצר ביום רביעי לפני ארבע שבועות (כ' כסליו), כשעד היום הוא כבר מוחזק 27 ימים במאסר, שיקוזזו מ-37 הימים. בנוסף, הינו זכאי לקיזוז של יום על כל 10 ימי מאסר, מה שאומר שהיה אמור להשתחרר ביום ראשון הקרוב. אולם לצורך כך מבצעים הצמדת חופשה של 48 שעות להם זכאי כל אסיר שנכלא למשך יותר מ-4 שבועות, ובשל כך ישוחרר אסיר עולם התורה כבר ביום שישי הקרוב.

במשך תקופת מאסרו קיבל אסיר עולם התורה מכתבי חיזוק ממרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א ורבים מבני התורה שטרחו להעלות על הכתב את הערצתם הוקרתם ותמיכתם לקידוש השם האדיר שהוא מקרין בישיבתו בכלא הצבאי למען עולם התורה.

כזכור, בן העליה נעצר לפני ארבעה שבועות ביום רביעי לפנות בוקר בעת שהיה בדרכו לישיבה, כאשר ירד מהרכבת בנתב"ג וחצה את הגדר בכדי למצוא נסיעת המשך לירושלים, התבקש ע"י שוטר להציג בפניו תעודת זהות, ולאחר שפרטיו הועלו במסוף המשטרתי התברר למשטרה כי הוא מוגדר במערכת כמי שמתנגד לגיוס חרדים ופועל ע"פ הוראת גדולי ישראל בסירובו מזה שנתיים וחצי להתייצב בלשכת הגיוס במסגרת חוק הגיוס הדורש מכסות ויעדים מקרב המגזר החרדי, ובשל כך הוא הוסגר לידי המשטר הצבאי.

למחרת יום חמישי התקיים בבית המשפט הצבאי דיון ראשון בעניינו, ובו הוארך מאסרו בשבוע עד ליום רביעי שלאחריו, ובנוסף הורה בית המשפט הצבאי לשחררו במוצ"ש של ערב חנוכה, בכדי לאפשר לו להשתתף באזכרה לאביו ע"ה שיום השנה הראשון לפטירתו חל בימים אלו, בכך קיבל בית המשפט בהחלטה התקדימית את עמדת סנגורו עו"ד מנחם שטאובר שנשכר ע"י הוועדה להצלת עולם התורה לצורך ייצוג בן העליה, ודחה את עמדת הפרליטות הצבאית, שהתעקשה כי אין בסמכותו של בית המשפט הצבאי לשחרר את בן העליה.

ביום רביעי לפני שלשה שבועות התקיים דיון נוסף בעניינו של אסיר עולם התורה, ובו הוארך שוב מעצרו של בן הישיבה עד ליום רביעי שעבר, אז הוארך שוב מעצרו עד ליום שלישי שעבר. אז הוארך שוב מעצרו עד להיום, והיום התקבל ההחלטה על שחרורו כבר ביום שישי הקרוב.

את אסיר עולם התורה ייצג בפני בית המשפט פרקליט מיוחד שנשכר מטעם הוועדה להצלת עולם התורה. כשהוועדה אף פועלת לספק לאסיר עולם התורה את כל צרכיו במהלך שהותו בכלא הצבאי.

היהדות החרדית בארץ ובעולם מבהירה כי לא יעזור לשלטונות כל ההתעמרויות בבני העליה נזר הבריאה וכפי הוראת רבותינו מצוקי ארץ זיע"א ויבדלט"א מרנן חברי מועצת גדולי עולם התורה כי אין להתייצב בלשכת הגיוס בשום אופן ואין לשתף פעולה עם חוק השמד.

הצטרפו כעת לאמירת פרק תהילים להצלתו של בן העליה יצחק מאיר בן חנה מידי רודפי נפשו ולשחרורו המהיר מהכלא הצבאי:

תהילים קמב
(א) מַשְׂכִּיל לְדָוִד בִּהְיוֹתוֹ בַמְּעָרָה תְפִלָּה.
(ב) קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶזְעָק קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶתְחַנָּן.
(ג) אֶשְׁפֹּךְ לְפָנָיו שִׂיחִי צָרָתִי לְפָנָיו אַגִּיד.
(ד) בְּהִתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי וְאַתָּה יָדַעְתָּ נְתִיבָתִי בְּאֹרַח זוּ אֲהַלֵּךְ טָמְנוּ פַח לִי.
(ה) הַבֵּיט יָמִין וּרְאֵה וְאֵין לִי מַכִּיר אָבַד מָנוֹס מִמֶּנִּי אֵין דּוֹרֵשׁ לְנַפְשִׁי.
(ו) זָעַקְתִּי אֵלֶיךָ יְהוָה אָמַרְתִּי אַתָּה מַחְסִי חֶלְקִי בְּאֶרֶץ הַחַיִּים.
(ז) הַקְשִׁיבָה אֶל רִנָּתִי כִּי דַלּוֹתִי מְאֹד הַצִּילֵנִי מֵרֹדְפַי כִּי אָמְצוּ מִמֶּנִּי.
(ח) הוֹצִיאָה מִמַּסְגֵּר נַפְשִׁי לְהוֹדוֹת אֶת שְׁמֶךָ בִּי יַכְתִּרוּ צַדִּיקִים כִּי תִגְמֹל עָלָי.
אַחֵינוּ כָּל בֵּית יִשְׂרָאֵל הַנְּתוּנִים בַּצָּרָה וּבַשִּׁבְיָה הָעוֹמְדִים בֵּין בַּיָּם וּבֵין בַּיַּבָּשָׁה הַמָּקוֹם יְרַחֵם עֲלֵיהֶם וְיוֹצִיאֵם מִצָּרָה לִרְוָחָה וּמֵאֲפֵלָה לְאוֹרָה וּמִשִּׁעְבּוּד לִגְאֻלָּה הָשָׁתָא בַּעֲגָלָא וּבִזְמַן קָרִיב וְאִמְרוּ אָמֵן.

השארת תגובה

שתף את הידיעה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן