חלחלה: צעירה שהחלה את דרכה בעולם התשובה לפני ארבע שנים, עצורה בכלא צבאי מזה עשרה ימים בנסיון לגייסה בכפייה

צעירה מאשקלון שהחלה את דרכה בעולם התשובה כבר לפני ארבע שנים עצורה מזה כעשרה ימים בכלא צבאי, והצבא מנסה לגייסה בכפייה, כך התברר עם שחרורה של הבת החרדית מנתניה שפגשה אותה בבית המעצר. הצבא סירב להעניק לבת פטור מגיוס, בטענה כי תצהיר הדת נשלח באיחור * יצויין, כי בכל השנים ידע הצבא, כי מדובר בהליך אלמנטרי ועל כן לא הציב קשיים גם באמתלה של תקלות פורמאליות כגון במקרים של בנות שמסיבות שונות איחרו במועד הגשת התצהיר. אך לאחרונה מנסים שלטונות הצבא להציב קשיים, ולהתנכל באמתלאות שונות ומשונות לבנות חרדיות ודתיות המבקשות פטור מגיוס. * בעקבות מעצרה, התקיימו אמש מחאות בירושלים בית שמש ומודיעין עילית. מחאה נוספת התקיימה בסמוך לכלא 6 שבצפון * הציבור נקרא להעתיר בתפילה ובתחנונים עבור טל בת יפה
המחאה נגד גיוס בנות - ה טבת תשעט - מול לשכת הגיוס בירושלים

טל בת יפה, צעירה מאשקלון שהחלה את דרכה בעולם התשובה כבר לפני 4 שנים, כלואה מזה כעשרה ימים בכלא הצבאי, שם מנסים רשויות הצבא לגייסה בכפייה. לפי המידע המתפרסם, הבת שכאמור, חזרה בתשובה רק בשנים האחרונות לא ידעה כי עליה לשלוח תצהיר דת בכדי לקבל פטור מגיוס, אך מיד כאשר נודע לה על הצורך בכך, היא פנתה ושיגרה את התצהיר באמצעות הדואר. ברשויות הצבא טענו כי תצהיר הדת נשלח באיחור ועל כן הם מסרבים להעניק לה את הפטור מגיוס, ובמקום זאת הוציאו נגדה צו מעצר. וכאשר אחרי טרטורים חוזרים ונשנים מצד רשויות הצבא, התייצבה בלשכת הגיוס בנסיון לסדר לעצמה פטור, היא נעצרה והועברה לכלא הצבאי. עובדת מעצרה נחשף לאחר שחרורה של הבת החרדית מנתניה, שנעצר גם היא בידי רשויות הצבא שניסו לגייסה בכפייה, אך חסד ה' מזימתם לא צלחה

יצויין, כי בכל השנים ידע הצבא, כי מדובר בהליך אלמנטרי ועל כן לא הציב קשיים גם באמתלה של תקלות פורמאליות כגון במקרים של בנות שמסיבות שונות איחרו במועד הגשת התצהיר. אך לאחרונה מנסים שלטונות הצבא להציב קשיים, ולהתנכל באמתלאות שונות ומשונות לבנות חרדיות ודתיות המבקשות פטור מגיוס.

בכמה מקרים ניסו שלטונות הצבא לשלול את הפטור המגיע לבת על פי חוק, בטענה כי לא הגישה את התצהיר בזמן, ומשום כך אינם חייבים לתת לה פטור. פעילי ההצלה המטפלים בנושא אומרים כי אמנם במקרים שבהם הבת חרדית ומתגוררת בריכוזים החרדיים, חוששים שלטונות הצבא להערים קשיים שיביאו עד כדי ביטול מוחלט של בקשת הפטור, אך כאשר מדובר בבנות מהפריפריה או ממשפחות בעלות רקע מיוחד, נוקט הצבא יד קשה וכבר היו מקרים של כליאת בנות לתקופות שונות בבתי כלא צבאיים, ורק לאחר מאבקים משפטיים הצליחו הן לקבל את הפטור.

בעקבות מעצרה, התקיימו אמש הפגנות מחאה בכיכר השבת בירושלים, בבית שמש, במודיעין עילית, ובכניסה לכלא 6.

הצטרפו כעת לאמירת פרק תהילים להצלתה של בת ישראל טל בת יפה מידי רודפי נפשה ולשחרורה המהיר מהכלא הצבאי:

תהילים קמב
(א) מַשְׂכִּיל לְדָוִד בִּהְיוֹתוֹ בַמְּעָרָה תְפִלָּה.
(ב) קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶזְעָק קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶתְחַנָּן.
(ג) אֶשְׁפֹּךְ לְפָנָיו שִׂיחִי צָרָתִי לְפָנָיו אַגִּיד.
(ד) בְּהִתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי וְאַתָּה יָדַעְתָּ נְתִיבָתִי בְּאֹרַח זוּ אֲהַלֵּךְ טָמְנוּ פַח לִי.
(ה) הַבֵּיט יָמִין וּרְאֵה וְאֵין לִי מַכִּיר אָבַד מָנוֹס מִמֶּנִּי אֵין דּוֹרֵשׁ לְנַפְשִׁי.
(ו) זָעַקְתִּי אֵלֶיךָ יְהוָה אָמַרְתִּי אַתָּה מַחְסִי חֶלְקִי בְּאֶרֶץ הַחַיִּים.
(ז) הַקְשִׁיבָה אֶל רִנָּתִי כִּי דַלּוֹתִי מְאֹד הַצִּילֵנִי מֵרֹדְפַי כִּי אָמְצוּ מִמֶּנִּי.
(ח) הוֹצִיאָה מִמַּסְגֵּר נַפְשִׁי לְהוֹדוֹת אֶת שְׁמֶךָ בִּי יַכְתִּרוּ צַדִּיקִים כִּי תִגְמֹל עָלָי.
אַחֵינוּ כָּל בֵּית יִשְׂרָאֵל הַנְּתוּנִים בַּצָּרָה וּבַשִּׁבְיָה הָעוֹמְדִים בֵּין בַּיָּם וּבֵין בַּיַּבָּשָׁה הַמָּקוֹם יְרַחֵם עֲלֵיהֶם וְיוֹצִיאֵם מִצָּרָה לִרְוָחָה וּמֵאֲפֵלָה לְאוֹרָה וּמִשִּׁעְבּוּד לִגְאֻלָּה הָשָׁתָא בַּעֲגָלָא וּבִזְמַן קָרִיב וְאִמְרוּ אָמֵן.

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן