ברוך מתיר אסורים: אסיר עולם התורה בן העליה הבחור החשוב יצחק מאיר אריה שוחרר ביום שישי מהכלא הצבאי

מעמדות קבלת פנים בראשות מרנן ורבנן גדולי ישראל התקיימו ביום שישי בשבת ובמוצ"ש לרגל שחרורו של אסיר עולם התורה בן האליה יצחק אריה שהשתחרר ביום שישי האחרון מהכלא הצבאי * עמוד ההוראה הגאון הגדול רבי עזריאל אויערבאך שליט"א שהשתתף במעמד עונג שבת לכבוד אסיר עולם התורה עמד על זכותו הגדולה של אסיר עולם התורה, ההולך בדרכי אבותיו, והזכיר את מסירות נפשם של אביו וזקניו זצוק"ל להמשך מסורת הישיבות * במהלך ימי מאסרו התקיימו מעמדי מחאה המוניים בהשתתפותם של אלפים מבני התורה ויראי ד', נגד הכוונה לחוקק מחדש את חוק השמד של גיוס בני הישיבות ומעצרם הנפשע של בני העליה המסרבים לשתף פעולה עם הגזירה ואינם מתייצבים בלשכת הגיוס

בשעות הבוקר המוקדמות של יום שישי יצאו עשרות מבני התורה, רבני 'הוועדה להצלת עולם התורה' ובני משפחה, מריכוזי היהדות החרדית בירושלים ובערים נוספות, לעבר שערי הכלא הצבאי במחנה צריפין שבסמוך לבאר יעקב. שם המתינו תחת גשם שוטף ורוחות עזות, עד לשעה 9:30 אז יצא בן העליה הבחור החשוב יצחק מאיר אריה משערי הכלא, כשההמונים מקבלים את פניו בשירה וזמרה וריקודי שמחה, כשבן העליה נישא על כתפי חבריו ששמחו בשמחתו כראוי לכבודה של תורה.

בליל שבת התקיים מעמד עונג שבת בבית משפחתו של אסיר עולם התורה, ברחוב פרנק שבשכונת בית וגן. כשלמרות הקור העז והגשם השוטף הגיעו רבים מתושבי השכונה להשתתף בשמחתו של בן העליה. כשמרן עמוד ההוראה הגאון הגדול רבי עזריאל אויערבאך שליט"א הגיע במיוחד למעמד, על אף מזג האוויר הקשה. כמו כן השתתפו בארוע הגאונים רבי יעקב גרוסמן שליט"א ראש ישיבת 'כנסת אברהם', רבי דניאל טולדנו מראשי ישיבת 'אור ברוך', רבי יחזקאל קורן שליט"א ראש ישיבת 'קול תורה' לצעירים, ורבי שמואל דוד כהן שליט"א מרבני ישיבת 'אהל תורה' לצעירים, ועוד תלמידי חכמים מתושבי השכונה.

בדברים שנשא במקום הגאון הגדול רבי עזריאל אויערבאך שליט"א עמד על זכותו הגדולה של אסיר עולם התורה, ההולך בדרכי אבותיו, והזכיר את מסירות נפשם של אביו וזקניו זצוק"ל להמשך מסורת הישיבות, בהוסיפו דברי ברכה לבן העליה ולאמו הרבנית תליט"א שתזכה לרוות נחת של קדושה מכל יוצאי חלציה.

אסיר עולם התורה נשא דברים וסיפר לנאספים כיצד זכה לקבל בשעתו מרבינו מרן ה'דרכי שמואל' זצוק"ל באופן אישי את ההוראה שלא להתייצב. כן סיפר על שהותו בכלא הצבאי וכיצד הרגיש בחוש, כפי שחשו כל בני העליה שנאסרו, כי בתקופה זו יש סיעתא דשמיא ורוממות מיוחדת.

במוצאי שבת התקיים מעמד קבלת פנים המוני באולם ארועים בשכונת בית וגן, בהשתתפותם של מאות בני ישיבות חבריו של אסיר עולם התורה, כשבמהלך המעמד, ערך אסיר עולם התורה סיום מסכת זבחים אותו למד בין מרתפי הכלא הצבאי. במעמד נכח בין היתר הגאון הגדול רבי בן ציון בורדיאנסקי שליט"א

בימים הקרובים יעלה בן העליה הבה"ח יצחק מאיר אריה למעונם של מרנן ורבנן גדולי התורה שליט"א, לקבל את ברכתם ולשמוע מהם דברי חיזוק ועידוד להמשך דרכו והצלחתו בלימוד התורה, לבל יירא מאיומי השלטונות וימשיך לעמוד בעוז ובגאון, עם כל חבריו אלפי בני העליה.

כפי שדיווחנו מוקדם יותר בשבוע שעבר. בתום פעילות מאומצת של הוועדה להצלת עולם התורה, מעצרו של אסיר עולם התורה הבחור החשוב יצחק מאיר בן חנה (אריה), הכלוא בכלא הצבאי, שנעצר עקב התנגדותו לגיוס חרדים וסירובו לשתף פעולה עם גזירת השמד של גיוס בני הישיבות נקצב ל-37 ימי מאסר, לעומת 90 ימי מאסר אותם דרשו בתחילה בפרקליטות הצבאי, ולאחר קיזוזים שונים הוא השתחרר כבר ביום שישי האחרון..

במשך תקופת מאסרו קיבל אסיר עולם התורה מכתבי חיזוק ממרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א ורבים מבני התורה שטרחו להעלות על הכתב את הערצתם הוקרתם ותמיכתם לקידוש השם האדיר שהוא מקרין בישיבתו בכלא הצבאי למען עולם התורה.

כפי שדיווחנו, בן העליה נעצר לפני ארבעה שבועות ביום רביעי לפנות בוקר בעת שהיה בדרכו לישיבה, כאשר ירד מהרכבת בנתב"ג וחצה את הגדר בכדי למצוא נסיעת המשך לירושלים, התבקש ע"י שוטר להציג בפניו תעודת זהות, ולאחר שפרטיו הועלו במסוף המשטרתי התברר למשטרה כי הוא מוגדר במערכת כמי שמתנגד לגיוס חרדים ופועל ע"פ הוראת גדולי ישראל בסירובו מזה שנתיים וחצי להתייצב בלשכת הגיוס במסגרת חוק הגיוס הדורש מכסות ויעדים מקרב המגזר החרדי, ובשל כך הוא הוסגר לידי המשטר הצבאי.

למחרת יום חמישי התקיים בבית המשפט הצבאי דיון ראשון בעניינו, ובו הוארך מאסרו בשבוע עד ליום רביעי שלאחריו, ובנוסף הורה בית המשפט הצבאי לשחררו במוצ"ש של ערב חנוכה, בכדי לאפשר לו להשתתף באזכרה לאביו ע"ה שיום השנה הראשון לפטירתו חל בימים אלו, בכך קיבל בית המשפט בהחלטה התקדימית את עמדת סנגורו עו"ד מנחם שטאובר שנשכר ע"י הוועדה להצלת עולם התורה לצורך ייצוג בן העליה, ודחה את עמדת הפרליטות הצבאית, שהתעקשה כי אין בסמכותו של בית המשפט הצבאי לשחרר את בן העליה.

ביום רביעי לפני שלשה שבועות התקיים דיון נוסף בעניינו של אסיר עולם התורה, ובו הוארך שוב מעצרו של בן הישיבה עד ליום רביעי שעבר, אז הוארך שוב מעצרו עד ליום שלישי שעבר. אז הוארך שוב מעצרו עד להיום, והיום התקבל ההחלטה על שחרורו כבר ביום שישי הקרוב.

את אסיר עולם התורה ייצג בפני בית המשפט פרקליט מיוחד שנשכר מטעם הוועדה להצלת עולם התורה. כשהוועדה אף פועלת לספק לאסיר עולם התורה את כל צרכיו במהלך שהותו בכלא הצבאי.

במהלך ימי מאסרו התקיימו מעמדי מחאה המוניים בהשתתפותם של אלפים מבני התורה ויראי ד', נגד הכוונה לחוקק מחדש את חוק השמד של גיוס בני הישיבות ומעצרם הנפשע של בני העליה המסרבים לשתף פעולה עם הגזירה ואינם מתייצבים בלשכת הגיוס כהוראת גדולי הדור. זאת בהתאם להוראת מרנן ורבנן גדולי התורה שליט"א כי "יש להמשיך ביתר שאת וביתר עוז את הוראתו הברורה של רבן וליבן של ישראל זיע"א, כי על כי על כל מעצר בן ישיבה, יש להרעיש עולם ומלואו ולצאת במחאה אדירה שתביא את זעקת היהדות הנאמנה ועולם התורה, להסרת החרב המונפת על כלל בני הישיבות ועולם התורה בארה"ק".

היהדות החרדית בארץ ובעולם מבהירה כי לא יעזור לשלטונות כל ההתעמרויות בבני העליה נזר הבריאה וכפי הוראת רבותינו מצוקי ארץ זיע"א ויבדלט"א מרנן חברי מועצת גדולי עולם התורה כי אין להתייצב בלשכת הגיוס בשום אופן ואין לשתף פעולה עם חוק השמד.

השארת תגובה

שתף את הידיעה

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן