משבר הגיוס | פרשת שמות: לפחות 16 חרדים שהתייצבו בלשכות הגיוס מושלכים בשעה זו בכלא הצבאי בנסיון לגייסם בכפייה

לפי הפרטים העולים מדו"ח של ארגון 'אגודים בצרה' שפורסמו לקראת שבת פרשת וישלח עולה כי לפחות 15 חרדים - בהם גם אבל-5 ילדים ממעלה אדומים - עצורים בכלא הצבאי לאחר שהתייצבו בלשכות הגיוס לפי לדרישת חוק הגיוס האחרון בכדי להסדיר את המשך הדיחוי, אך בשל התנכלויות בירוקרטיות שונות נשלל מהם מעמד בן הישיבה, והם הושלכו לכלא הצבאי בניסיון לגייסם בכפיה. מתוכם, 8 בחורים נזנחו במטרה למוסרם ליעדים ונפלו לצבא, אך בהמשך החליטו לחזור בתשובה ולעזוב את הצבא, ובשל כך הושלכו לכלא הצבאי * בנוסף עצורה בכלא הצבאי צעירה שהחלה את דרכה בעולם התשובה כבר לפני 4 שנים, וכעת מנסים רשויות הצבא לגייסה בכפייה.

לפי הפרטים העולים מדו"ח של ארגון 'אגודים בצרה' המפרסם רשימות תפילה עולה כי לפחות 16 חרדים כלואים בכלא הצבאי לאחר שהתייצבו בלשכות הגיוס כדרישת השלטונות, מתוך ניסיון לגייסם בכפייה.

ע"פ הדו"ח: 7 מתוך העצורים הם בני ישיבות שהתייצבו בלשכות הגיוס וזאת בהתאם לדרישת חוק הגיוס האחרון בכדי להסדיר את המשך הדיחוי, אך בשל התנכלויות בירוקרטיות שונות נשלל מהם מעמד בן הישיבה, והם הושלכו לכלא הצבאי בניסיון לגייסם בכפיה. ביניהם גם אב ל-5 ילדים ממעלה אדומים.

במקביל: 8 בחורים נוספים שנזנחו במטרה למוסרם ליעדים, ונפלו לצבא, אך בהמשך החליטו לחזור בתשובה ולעזוב את הצבא, ובשל כך הושלכו לכלא הצבאי

בנוסף, עצורה בכלא הצבאי, גם צעירה שהחלה את דרכה בעולם התשובה לפני 4 שנם, וברשויות הצבא מנסים לגייסה בכפייה.

יצויין, כי בדו"ח מופיע אף שמו של אסיר עולם התורה יצחק מאיר בן חנה (אריה), אולם כפי שדיווחנו ב'אידישע פוסט', הוא צפוי להשתחרר הבוקר (שישי) ממאסרו).

השארת תגובה

שתף את הידיעה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן