"יהרג ואל יעבור": בית הדין הצבאי גזר 25 ימי מאסר לצעירה מעולם התשובה בגין סירובה להתגייס לצבא; חרדים הפגינו אמש בירושלים ובית שמש

למרות מזג האוויר הסוער: הפגנות חרדים התקיימו אמש בירושלים ובית שמש בעקבות מעצרה של צעירה שהחלה את דרכה בעולם התשובה כבר לפני 4 שנים, כשהיא מתנזרת לחלוטין מהחיים החילוניים ומכל שימוש במדיה תקשורתית פסולה, וזאת מתוך נסיון לגייסה בכפייה כשרשויות הצבא התצהיר דת ששלחה הגיע באיחור. * בנוסף, פעילי ההצלה פועלים בסיועם של טובי הפרקליטים המתמחים בנושא, על מנת להביא לשחרורה המיידי של הצעירה מהכלא הצבאי, יחד עם קבלת את הפטור מגיוס לצבא המגיע לה על פי כל דין. * יצויין, כי בכל השנים ידע הצבא, כי מדובר בהליך אלמנטרי ועל כן לא הציב קשיים גם באמתלה של תקלות פורמאליות כגון במקרים של בנות שמסיבות שונות איחרו במועד הגשת התצהיר. אך לאחרונה מנסים שלטונות הצבא להציב קשיים, ולהתנכל באמתלאות שונות ומשונות לבנות חרדיות ודתיות המבקשות פטור מגיוס.

מחאות חרדים התקיימו אמש בירושלים ובית שמש נגד מעצרה של צעירה מעולם התשובה בנסיון לגייסה בכפייה. בימים האחרונים פועלים רבנים ועסקנים שונים, בהם רבני 'מרכז הכוונה וסיוע לבנות ישראל' שע"י ה'וועדה להצלת עולם התורה', בסיועם של טובי הפרקליטים המתמחים בנושא, על מנת להביא לשחרורה המיידי של הצעירה מהכלא הצבאי, יחד עם קבלת את הפטור מגיוס לצבא המגיע לה על פי כל דין.

טל בת יפה, צעירה מאשקלון שהחלה את דרכה בעולם התשובה כבר לפני 4 שנים, כלואה מזה כעשרה ימים בכלא הצבאי, שם מנסים רשויות הצבא לגייסה בכפייה. לפי המידע המתפרסם, הבת ממשפחה חילונית, שמזה מספר שנים התחזקה בשמירת תורה ומצוות בעקבות אחיה הגדול, שלאחרונה זכה והקים בית תורני מובהק, ומשתתפת בשיעורי תורה והלכה, כשהיא מתנזרת לחלוטין מהחיים החילוניים ומכל שימוש במדיה תקשורתית פסולה. נעצרה לאחרונה על ידי רשויות הצבא מתוך התעקשות לגייסה לצבא בטענה כי התצהיר ששלחה הגיע באיחור. כשביהמ"ש הצבאי קצב את עונשה ל- 25 ימי מאסר.

במהלך הפגנה שהתקיימה ביום חמישי האחרון, החליטו במשטרה לפגוע גם בעיתונאים שתיעדו את אלימות המשטרה. כך מספר עיתונאי מיינט ירושלים:

"אני כבר בקיא היטב בהערכות הכוחות הפועלים שם, החרדים זועקים 'גוואלד', והשוטרים גוררים את מפרי הסדר החרדים על הרצפה, בין לבין רכב משטרתי מפזר זרנוקי בואש אותו חומר הנדבק לבגדים ומעלה ריח צחנה. אלא שהפעם הזירה לה אני רגיל השתנתה. הפעם אני הייתי בעין הסערה מוקף אנשי משטרה עצבניים וחסרי רוגע.

עמדתי על המדרכה מצלם את המפגינים ואנשי המשטרה הרודפים אחריהם ולפתע הגיח מולי קצין משטרה עצבני וצעק לעברי: "אחי תזוז מהמדרכה תלך מכאן". סירבתי.

מדוע עליי לזוז? אני עושה את עבודתי העיתונאית, הסברתי לו. "אני אשלוף את תעודת העיתונות הממשלתית ואציג בפניך", המשכתי. "לא מעניין אותי עיתונאי – שמיתונעי" נהם לעברי תוך שהוא אוחז בזרועי ודוחף אותי לתוך ניידת משטרה שעמדה בסמוך. "אתה מעוכב לחקירה", המשיך לצעוק כל זאת כאשר עמיתי מעיתון 'כיכר השבת' אשר עמד בסמוך מתעד את האירוע.

כחלק מעבודתי העיתונאית אני נוהג להגיע להפגנות החרדים ולסקר אתן. הערב זה הסתיים אחרת, הדבר לא מצא חן בעיני קצין המשטרה שהיה במקום ועוכבתי בטענה שאני ׳מפר את הסדר הציבורי׳ כמובן שעמדתי על המדרכה וצילמתי , גם הנייד שלי הוחרם.

אחרי דקות ארוכות, הסכים הקצין שאראה לו את תעודת העיתונאי, והחליט לשחרר אותי"

העיתונאי מבהיר כי הוא ימשיך להגיע להפגנות ולסקרם בצורה הוגנת ומקצועית, כשלדבריו: כנראה שהגבולות במאה שערים מטשטשים בכל מה שקשור לשמירת זכויות האדם של משטרת ישראל.

אמשיך להגיע לכל הפגנה, גדולה וקטנה ולסקר אותה בצורה הוגנת ומקצועית. נזכרתי כי מטרים ספורים מהמקום שעוכבתי הכה לפני מספר שנים, קצין משטרה, מפגין חרדי דבר שגרר כתב אישום חמור מטעם המחלקה לחקירות שוטרים. כנראה שהגבולות במאה שערים מטשטשים בכל מה שקשור לשמירת זכויות האדם של משטרת ישראל.

יצויין, כי בכל השנים ידע הצבא, כי מדובר בהליך אלמנטרי ועל כן לא הציב קשיים גם באמתלה של תקלות פורמאליות כגון במקרים של בנות שמסיבות שונות איחרו במועד הגשת התצהיר. אך לאחרונה מנסים שלטונות הצבא להציב קשיים, ולהתנכל באמתלאות שונות ומשונות לבנות חרדיות ודתיות המבקשות פטור מגיוס.

בכמה מקרים ניסו שלטונות הצבא לשלול את הפטור המגיע לבת על פי חוק, בטענה כי לא הגישה את התצהיר בזמן, ומשום כך אינם חייבים לתת לה פטור. פעילי ההצלה המטפלים בנושא אומרים כי אמנם במקרים שבהם הבת חרדית ומתגוררת בריכוזים החרדיים, חוששים שלטונות הצבא להערים קשיים שיביאו עד כדי ביטול מוחלט של בקשת הפטור, אך כאשר מדובר בבנות מהפריפריה או ממשפחות בעלות רקע מיוחד, נוקט הצבא יד קשה וכבר היו מקרים של כליאת בנות לתקופות שונות בבתי כלא צבאיים, ורק לאחר מאבקים משפטיים הצליחו הן לקבל את הפטור.

הצטרפו כעת לאמירת פרק תהילים להצלתה של בת ישראל טל בת יפה מידי רודפי נפשה ולשחרורה המהיר מהכלא הצבאי:

תהילים קמב
(א) מַשְׂכִּיל לְדָוִד בִּהְיוֹתוֹ בַמְּעָרָה תְפִלָּה.
(ב) קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶזְעָק קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶתְחַנָּן.
(ג) אֶשְׁפֹּךְ לְפָנָיו שִׂיחִי צָרָתִי לְפָנָיו אַגִּיד.
(ד) בְּהִתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי וְאַתָּה יָדַעְתָּ נְתִיבָתִי בְּאֹרַח זוּ אֲהַלֵּךְ טָמְנוּ פַח לִי.
(ה) הַבֵּיט יָמִין וּרְאֵה וְאֵין לִי מַכִּיר אָבַד מָנוֹס מִמֶּנִּי אֵין דּוֹרֵשׁ לְנַפְשִׁי.
(ו) זָעַקְתִּי אֵלֶיךָ יְהוָה אָמַרְתִּי אַתָּה מַחְסִי חֶלְקִי בְּאֶרֶץ הַחַיִּים.
(ז) הַקְשִׁיבָה אֶל רִנָּתִי כִּי דַלּוֹתִי מְאֹד הַצִּילֵנִי מֵרֹדְפַי כִּי אָמְצוּ מִמֶּנִּי.
(ח) הוֹצִיאָה מִמַּסְגֵּר נַפְשִׁי לְהוֹדוֹת אֶת שְׁמֶךָ בִּי יַכְתִּרוּ צַדִּיקִים כִּי תִגְמֹל עָלָי.
אַחֵינוּ כָּל בֵּית יִשְׂרָאֵל הַנְּתוּנִים בַּצָּרָה וּבַשִּׁבְיָה הָעוֹמְדִים בֵּין בַּיָּם וּבֵין בַּיַּבָּשָׁה הַמָּקוֹם יְרַחֵם עֲלֵיהֶם וְיוֹצִיאֵם מִצָּרָה לִרְוָחָה וּמֵאֲפֵלָה לְאוֹרָה וּמִשִּׁעְבּוּד לִגְאֻלָּה הָשָׁתָא בַּעֲגָלָא וּבִזְמַן קָרִיב וְאִמְרוּ אָמֵן.

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן