המאבק נגד סגירת בית הכנסת יחל ישראל במודיעין עילית | מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א הגיעו לחזק את בני קהילת 'יחל ישראל' – אשר נרדפים על ידי בני עוולה

בליל שישי האחרון הגיעו לבית המדרש מרנן ורבנן גדולי התורה שליט"א לביקורים מיוחדים בהיכל בית הכנסת, לרומם ולהעלות על נס את מסירות נפשם של בני הקהילה העומדים על משמר כבוד התורה ומקדש-מעט, לצד הבעת דברי מחאה נוקבים נגד הזוממים לסלק רב בישראל מכהונתו, ולהחריב מקום מקדש מעט, תוך הרמת יד בתורת משה בסרבם לדון בדין תורה.

למקום הגיע הגאון הגדול רבי צבי רוטברג שליט"א ראש ישיבת 'בית מאיר', שבדברים נוקבים שהשמיע בפני רב הקהילה הגאון רבי יעקב אייזנבך שליט"א וראשי הקהילה, הביע את החרדה העמוקה האוחזת בלב כל יראי ד' ברחבי תבל, בעקבות זממם של ראשי העמותה המתנהגים בענין זה כגרועים שבאומות, ומתוך שנאתם לבני התורה פוגעים בכבוד התורה ומקדש מעט. כמו כן הביע את מחאתו כלפי מערכת הרבנות הרשמית בעיר, שבידה לעצור בעד המשחית אך נמנעת מלעשות זאת. בסיום דבריו השמיע דברי ברכה וחיזוק לרב הקהילה, בהדגישו כי הרדיפה הנעשית בעיר מודיעין עלית כלפי בני התורה, הינה חלק ממסע הרדיפות המתמשך המתנהל כבר מספר שנים כלפי כלל בני התורה המבינים בעם, החפצים להמשיך את דרך התורה המסורה לנו מרבותינו מצוקי ארץ זצוק"ל, כפי שהורנו רבן וליבן של ישראל זצוק"ל.

הגאון הגדול שליט"א ציין בדבריו, שרק עמידה נחרצת ובלתי מתפשרת מול הזוממים להחריב מקדש מעט, תעצור את המזימה הנפשעת. כפי שהוכח בעיר בני ברק, בה מסירות נפשם של בני התורה הביאה בחסדי שמים לביטול המזימה להרוס את בית הכנסת 'דרכי שמואל'.

כשעה לאחר מכן הגיע לחזק ולעודד את בני התורה בבית הכנסת, הגאון רבי יוסף פטרוף שליט"א, ראש ישיבת 'מעלות התורה', שנועד עם רב הקהילה, ודן עמו בדרכי הפעולה והמשך המערכה להצלת בית הכנסת.

בשעת לילה מאוחרת הגיע הגאון הגדול רבי אשר הכהן דויטש שליט"א, מראשי ישיבת פוניבז', להיכל בית הכנסת, כשהוא אינו מסתיר את התפעלותו מכך שבית המדרש היה מלא מפה לפה במאות לומדים ששקדו על תלמודם. לבקשת ראשי הקהילה ניאות הגאון הגדול שליט"א למסור שיעור תורני עמוק בפני הלומדים בסוגיית 'נזקי אדם ובהמה'.

בדברי חיזוק שנשא לאחר השיעור אמר הגאון הגדול שליט"א עמד על כך, שרק קול התורה הנשמע כל העת בהיכל בית הכנסת, יחד עם מסירות נפשם של בני התורה, יעמדו בוודאי לזכות הציבור הקדוש להגן על כבוד המקדש, ולמנוע מהם כל נזק וצער מידי רודפיהם.

במהלך השבת הגיעו המונים מבני התורה המבינים בעם תושבי העיר וכאלו ששבתו בה, להשתתף בתפילות וסדרי הלימוד המתקיימים בבית הכנסת, על מנת לעודד ולחזק את בני הקהילה במאבקם נגד רודפיהם ומבקשי רעתם. בליל שבת נשא דברים בבית הכנסת הגאון רבי אהרן מיטלמן שליט"א, רב שכונת חפציבה בעיר, כשהוא מעודד ומחזק את בני הקהילה במערכה למען כבוד התורה וכבוד המקדש.

השארת תגובה

שתף את הידיעה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן