מרן המשגיח שליט"א: "חתימה על תקנות משרד החינוך – יהרג ואל יעבור"; "מנהל שחותם על התקנות – הוציא את עצמו מן הכלל" // האזינו

בימים אלו העביר 'המחוז החרדי' במשרד החינוך למנהלי הת"תים טפסי התחייבות חדשים להסדרת רשיון הפעלת מוסדותיהם, בהם הוכנסו סעיפים חמורים שלא היו בשנים קודמות. מנהלי מוסדות קיימים נדרשים עתה להתחייב כי יבצעו את כל ההוראות הפדגוגיות של משרד החינוך, כולל התקנות החדשות שאושרו במשרד החינוך בשנה שעברה * מרן המשגיח הגאון הצדיק רבי טוביה הלוי נוביק שליט"א הבהיר בדבריו כי "לחתום כזו חתימה עם משרד החינוך זה להשתחוות לכפירה לקבל את הכפירה כמוסד מעל התורה נגד ה' יתברך, כמה טומאה יש בזה. כל רגע שלומדים בכזה חיידר. אפשר לשער לאיזה מקום היצר הרע מוביל אותם".

במסגרת צעדי השלטון להרס עצמאותו של החינוך החרדי, הועברו בימים אלו מ'המחוז החרדי' במשרד החינוך למנהלי הת"תים טפסי התחייבות חדשים להסדרת רשיון הפעלת מוסדותיהם, בהם הוכנסו סעיפים חמורים שלא היו בשנים קודמות. מנהלי מוסדות קיימים נדרשים עתה להתחייב כי יבצעו את כל ההוראות הפדגוגיות של משרד החינוך, כולל התקנות החדשות שאושרו במשרד החינוך בשנה שעברה, שלגביהן זכורה הוראתו הברורה של מרן רשכבה"ג בעל ה'דרכי שמואל' זצוק"ל שאסור לכל מוסד שהוא לחתום על התחייבות לפעול בהתאם לתקנות, גם במחיר של וויתור על תקציבי משרד החינוך.

מרן המשגיח הגאון הצדיק רבי טוביה הלוי נוביק שליט"א התייחס בימים האחרונים לנושא והתבטא בכאב ובחריפות:

"המציאות כיום אחרי שעשו את הפשע שנתנו למחוז החרדי במשרד החינוך להיות מעל התלמודי תורה – היום צריכים לחתום – כך הדרישה מצידם – על זה שהחדרים מקבלים את ההוראות הפדגוגיות של משרד החינוך. הנושא הזה רותח בלבבי, לכן זה פורץ ממני החוצה, ההרגשה שנכנסנו למסלול של התאזרחות פה במדינה, היא אכלה את הכל, במקום להבין שאנחנו ממשיכים את מעמד הר סיני ממשיכים את יציאת מצרים יש לנו מסלול שמתחיל מאיזה מקום וצריך להגיע לאיזה מקום. משרד החינוך כופר בהכל. זה כמו שיגידו שבתי החולים צריכים ללכת לפי ההנחיות של משרד החקלאות. אם משרד החקלאות ינחה את בתי החולים זה יותר קרוב מאשר שמשרד החינוך ינחה את החדרים".

"משרד החינוך זה גוף כופר. הוא מוכן במשקפיים הכפרניות שלו לטשטש את מה שהוא רוצה, כאילו שהוא בא לקראתנו. מצידו הוא מעדיף שהחדרים יהיו כופרים, זה מה שהוא מעדיף ולשם הוא רוצה להגיע. כשהחותם חותם כזו חותמת – אם יש מנהל שחותם כזו חותמת, הוא בעצם עובר עבירה שאם היו מאיימים אליו במוות היה אסור לו לעשות את זה. כמו שחייל בהשבעה מקבל על עצמו את מרות המפקד כדבר הכי עליון ומשלם על זה בחיים. מנהל שחותם הוא הוציא עצמו מן הכלל".

בהמשך דבריו אמר מרן המשגיח שליט"א כי "לחתום כזו חתימה עם משרד החינוך זה להשתחוות לכפירה לקבל את הכפירה כמוסד מעל התורה נגד ה' יתברך, כמה טומאה יש בזה. כל רגע שלומדים בכזה חיידר. אפשר לשער לאיזה מקום היצר הרע מוביל אותם".

האזינו: לדברים המלאים של מרן המשגיח שליט"א

2 תגובות

 1. כך סיפר הגה"צ רבי יעקב גלינסקי ז"ל הגב

  כך סיפר הגה"צ רבי יעקב גלינסקי ז"ל:

  שבראשית ימי המדינה, כשהעלו ארצה את יהודי תימן. הלכנו כמה בני תורה למעברת ראש העין לרשום את בניהם של התימנים לחינוך תורני, שהם כה רצו בו. הציונים -עוקרי הדת החטיפו לנו מכות רצח, והשליכו אותנו, זה היה נורא ואיום. בחזור המכות כאבו!!! אבל הכשלון צרב.

  כשחזרנו לבני ברק נכנסנו לביתו של ה"חזון איש" זצוק"ל. וסיפרתי לו, איך גורשנו במכות כמו כלבים…

  הזדקף ה"חזון איש" ואמר:
  "אנחנו חיילים, עלינו לעשות כל מה שבכוחנו וד' ישלם שכרנו!"
  שאלנוהו: "להמשיך?"
  וענה לנו: "בכל הכח! ועל כל מכה [מהם] ישלם לנו ד' שכר עצום ורב"!

  האמת, הייתי בטוח שכוונתו לשכר בעולם הבא – אבל כשאני רואה את פריחת עולם התורה הספרדי, את תלמודי התורה והישיבות, הסמינרים, המוני בני תורה ויהודים יקרים, כן ירבו, אני מבין שכוונת ה"חזון איש" היתה לשכר עצום ורב גם בעולם הזה, היו אותן מכות כהכאת הצפרדע במצרים. על כל מכה שספגנו יצאו נחילים נחילים של בני תורה. 'אשרינו מה טוב חלקנו …'

  וזה ללמדנו, שעלינו לעשות את שלנו, וד' ית' שמו עושה את שלו!'

 2. יוסף לייב הגב

  אשרינו שיש עדיין רבנים שאומרים את האמת בלי פחד

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן