באישור הממשלה: חילולי שבת נרחבים בפרהסיה בששת השבתות הקרובות

העבודות להקמת 'גשר יהודית' שנועד לחבר את מזרח תל אביב ומרכזה ומיועד להולכי רגל ולרוכבי אופניים יחלו בשבת הקרובה (שבת מתן תורה) ויימשכו במשך שישה שבתות ברציפות. כך הודיעה אתמול (שלישי) פרקליטות המדינה לבית המשפט העליון. העבודות יחלו בליל שבת לקראת השעה 18:00 ויימשכו במהלך כל השבת. במהלך העבודות, יונפו 6 קורות פלדה מאסיביות, שמשקלן הכולל מעל 1000 טון שמהוות את בסיס הגשר. בכדי לאפשר לבצע את הפרוייקט תוך חילולי שבת, הנפיק משרד העבודה והרווחה אישורי עבודה מיוחדים לעובדים שיעבדו במסגרת הפרוייקט. * בנוסף, החל מהשבת הקרובה, ובכל שבת עד להודעה חדשה, יבוצעו עבודות תשתית וחשמול במקטע שבין תחנות ההגנה וסבידור מרכז בתל אביב. * סגן שר הבריאות: "לא נאפשר חילול שבת בפרהסיה, במסווה עבודות תשתית דחופות ותיקוני כבישים ורכבות" * יו"ר ועדת הכספים: "נבחן חוק שימנע את העבודות הללו בעתיד בשבתות ובמועדי ישראל".

המדינה ממשיכה בתוכניותיה לרמוס את השבת: למרות כל בקשות ומחאותיו של ציבור שומרי השבת נגד המשך חילולי השבת, הנעשים באופן שגרתי הן ע"י רכבת ישראל והן ע"י חברות ציבוריות וממשלתיות נוספות, גם בשבתות הקרובות מתוכננות להתבצע חילולי שבת נרחבים, באישור הממשלה ולמגינת לב עם מקדשי שביעי.

אתמול (שלישי) הודיעה פרקליטות המדינה לבית המשפט העליון. כי העבודות להקמת גשר יהודית שנועד לחבר את מזרח תל אביב ומרכזה ומיועד להולכי רגל ולרוכבי אופניים יחלו בליל שבת מתן תורה (יתרו) לקראת השעה 18:00 ויימשכו במהלך כל השבת. במהלך העבודות, יונפו 6 קורות פלדה מאסיביות, שמשקלן הכולל מעל 1000 טון שמהוות את בסיס הגשר. בכדי לאפשר לבצע את הפרוייקט תוך חילולי שבת, הנפיק משרד העבודה והרווחה אישורי עבודה מיוחדים לעובדים שיעבדו במסגרת הפרוייקט.

בנוסף, החל מהשבת הקרובה, ובכל שבת עד להודעה חדשה, יבוצעו עבודות תשתית וחשמול במקטע שבין תחנות ההגנה וסבידור מרכז בתל אביב.

בתגובה לפרסום על כוונתה המחודשת של חברת "נתיבי איילון" לבצע את העבודות להקמת "גשר יהודית" בשבת, אמר סגן שר הבריאות, הרב יעקב ליצמן: "אין כל צורך לבנות את הגשר דווקא בשבת ואנו נפעל בכל דרך למנוע זאת". בראיון הבוקר לעיתון "המודיע" מבהיר ליצמן כי "על החברה להפנים שיום שבת קודש הינו יום המנוחה היהודי ולא יום השיפוצים הלאומי. הנציגות החרדית לא תאפשר חילול שבת בפרהסיה, במסווה עבודות תשתית דחופות ותיקוני כבישים ורכבות. יש למצוא פתרון מעשי להתקנת גשרים וכבישים שלא על חשבון חילולי שבת, והוכחנו שזה אפשרי".

יו"ר ועדת הכספים התייחס להחלטה ואמר כי "נבחן חוק שימנע את העבודות הללו בעתיד בשבתות ובמועדי ישראל". בשיחה שקיים יו"ר ועדת הכספים, עם שר התחבורה הוא אמר לו כי השבת לא ניתנה לעם ישראל כדי לחללה ולעשות בה עבודות שיפוצים. "רואים זאת בחוש שהשבת תובעת את עלבונה התקלות המשונות שעוצרות את עבודות הרכבת ומשבשות את לוח הזמנים באופן לא טבעי הן הראייה הטובה ביותר כי לא תרוויחו כלום מהעבודות האלו בשבת. נבחן חוק שימנע את העבודות הללו בעתיד בשבתות ובמועדי ישראל".

תגובה אחת

  1. חילוני הגב

    יופי, ככול שתענו אותנו כן נרבה וכן נפרוץ

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן