בעקבות השבתת הממשל: טראמפ דחה את נאום "מצב האומה"

בעקבות התנגדות הדמוקרטים: נשיא ארצות הברית טראמפ הודיע הבוקר (חמישי) כי הוא דוחה את נאום "מצב האומה" המסורתי ויקיים אותו רק לאחר סיום השבתת הממשל. טראמפ הבהיר כי "איני מחפש מקום אחר לנאום בו, כי אין אולם שיוכל להתחרות בחשיבות ובהיסטוריה שבאולם הקונגרס. אני מצפה לשאת את הנאום הנפלא בעתיד הקרוב". * לפי החוקה, הנשיא האמריקני אינו יכול לשאת דברים בפני הקונגרס מבלי לקבל את הסכמתם של הסנאט ובית הנבחרים, שקובעים גם את התאריך והשעה לנאום. אך עם זאת, החוקה מאפשרת לנשיא לשאת את נאום "מצב האומה" בכל מקום שיבחר – ואף למסור אותו בכתב
– יו"ר בית הנבחרים האמריקני, הודיעה אתמול באופן רשמי כי היא לא תאפשר לנשיא דונלד טראמפ לשאת את הנאום לפני שתסתיים השבתת הממשל, המוגדרת כבר כעת כארוכה ביותר בהיסטוריה. * זמן קצר לאחר הודעתה אמר טראמפ לעיתונאים האמריקנים כי לא הופתע מההחלטה. וכי הסיבה שהדמוקרטים מתנגדים לנאומו כי הם פשוט לא רוצים "לשמוע את האמת על הצורך בהגברת הביטחון בגבול הדרומי".
– עם כניסתה לתפקיד, שלחה יו"ר בית הנבחרים הזמנה לנשיא לשאת את הנאום בפני שני בתי הקונגרס ב-29 בינואר, אולם בשבוע שעבר פנתה אליו וביקשה ממנו "לשקול מחדש" את התאריך לאור העובדה כי הממשלה מושבת. בכירים דמוקרטים נתלו בנימוקים טכניים כמו קשיים לאבטח את גבעת הקפיטול בגלל השבתת הממשל, אך השרה להגנת המולדת, הבהירה כי לא תהיה כל בעיית אבטחה.
– יצויין, כי אחד המשרדים המרכזיים שנפגעים כתוצאה מן ההשבתה הוא המשרד להגנת המולדת, והדבר משפיע ישירות על תקציב החקירות של ה-FBI. בצעד נדיר, חיברו עשרות סוכני FBI מסמך אנונימי אשר מפרט כיצד עבודתם נפגעת כתוצאה מן ההשבתה. בין ההשלכות לשיתוק הפוליטי בוושינגטון: איבוד של מקורות מודיעיניים שעובדים תמורת תשלום, חוסר יכולת לשלם למתורגמנים בחקירות סבוכות, ועוד.
– במקביל, מדווח הוושינגטון פוסט כי יועצו האישי וחתנו של הנשיא טראמפ, ג'ראד קושנר, התמנה לאחראי על המשא ומתן לסיום השבתת הממשל, על מנת לחתור לחתימת הסכם עם הדמוקרטים

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן