מנהיג האופוזיציה בונצואלה שהכריז על עצמו כנשיא: אשקול לתת חנינה לנשיא מדורו ובעלי בריתו – במידה ויסייעו להחזיר את הדמוקרטיה למדינה

מנהיג האופוזיציה בונצואלה, שהכריז על עצמו "נשיא זמני" וקיבל את הכרת ארה"ב ומדינות נוספות הודיע כי ישקול בדעתו להעניק חנינה למדורו ולתומכיו, אם יסייעו בהשבת הדמוקרטיה למדינה.
– היועץ לבטחון לאומי האמריקני ג'ון בולטון אמר כי ארצות הברית פועלת כדי לנתק את ניקולאס מאדורו ממקורות המימון שלו, וכי משטרו כבר היה תחת סנקציות אמריקניות עוד לפני הארועים האחרונים. ״אנו עובדים מסביב לשעון כדי לחזק את הממשלה החדשה"
– למרות שהאיחוד האירופי נמנע מלהכיר בראש האופוזיציה כנשיא המדינה הם הביעו תמיכה במחאות האופוזיציה, וקראו לרשויות בוונצאולה "לכבד את זכויות האזרח, החירות והביטחון" של יו"ר הקונגרס חואן גוואידו, בהצהרה משותפת של 28 מדינות האיחוד האירופי הם ציינו כי "לעם בוונצואלה יש את הזכות להפגין בדרכי שלום, לבחור בחופשיות את מנהיגיו ולהחליט על עתידו". * נשיא צרפת, מקרון כתב כי "לאחר בחירתו הלא חוקית של ניקולאס מדורו, אירופה תומכת בהחזרת הדמוקרטיה. אני מצדיע לאומץ לבם של מאות אלפי אזרחי ונצואלה שצועדים למען החופש שלהם".

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן