אחרי שהואשם כי מכר את ההפגנות בתמורה לדולרים: חמאס מסרב לקבל את הכסף הקטארי

למרות שישראל החליטה לאפשר את העברת הפעימה השלישית של המענק הקטארי, בסך 15 מיליון דולר, לרצועת עזה, הודיע סגן מנהיג חמאס בעזה ח'ליל אל-חיה כי ארגונו הבהיר לשגריר הקטארי מוחמד אל-עמאדי שהוא מסרב לקבל את המענק השלישי. * אתר "פלסטין אל-יום" המקורב לג'יהאד האיסלמי, דיווח כי בישראל רצו להעביר את הכסף בצ'קים ולא במזומן, ודרשו להתערב ברשימת השמות של פקידי חמאס שיקבלו את המשכורות.
– לפי הערכות של גורמים המעורבים בסוגייה, ההחלטה שהביאה את חמאס לסרב לקבל את הכסף מקטאר הנו סיכום מוקדם להעביר את הכסף בסך 15 מיליון דולר לחשבון נאמנות מוסכם מראש, כך שהכסף אכן יועבר כבר ביום חמישי אולם בפועל ישולם בבנקים בעזה החל מיום ראשון. אופציה זו תכלול סעיף עיכוב נוסף, שיופעל במקרה שבו יהיו בסוף השבוע אירועים חריגים בגבול. שיגור רקטות, הפרות סדר וכמובן הרוגים ופצועים – אשר עלולים להסלים ולהפר למעשה את הסיכומים בין ישראל לחמאס, כי העברת הכסף הקטארי תביא לשקט באזור.
– העיתון 'ידיעות אחרונות' מדווח בשם מקורות פלסטיניים כי בחודשיים האחרונים התגלעו חילוקי דעות קשים בין מארגני ההפגנות בגדר לבין חמאס לגבי ניהולן ולגבי הקשר בין המענק הקטארי לריסון ההפגנות. "גורמים בפלגים קשרו בין קבלת המענק לבין ריסון ההפגנות והדבר הוטח בחמאס ולמעשה רמס את כבודו, כאילו הארגון מכר את הההפגנות בתמורה לדולרים, בסירובו כעת לקבלת הכסף והעידוד שהוא מקבל מהפלגים – הארגון משיב את כבודו כלפי שאר הפלגים ובראשם הג'יהאד האיסלאמי".

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן