נסראללה מלגלג על ישראל: "גילוי המנהרות מלבנון באיחור של 13 שנה – כישלון טוטאלי של המודיעין הישראלי שעדיין מחפש אחר מנהרות נוספות"; מאיים: "מבצע כיבוש הגולן עדיין בתוקף: אולי זה יהיה מהאוויר אולי אפילו עם אופנועים"; טוען: "האינטרס של הישראליים שיהיו לנו טילים מדויקים בכדי שלא תיפגע אוכלוסייה אזרחית"

אחרי היעדרות בולטת, שנמשכה יותר מחודשיים, וחרושת שמועות בדבר מצבו הבריאותי מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, התראיין אמש לרשת אל־מיאדין הלבנונית והתייחס למבצע 'מגן צפוני' במסגרתו התגלו ששה מנהרות שנחפרו מלבנון לעבר ישראל
– השתיקה: לטענתו, הוא החליט לשתוק עד לסיומו של המבצע בכדי שלא לסייע לישראל במערכה התקשורתית "נפגשתי עם בכירי חיזבאללה ברגע שהמבצע התחיל. חשבנו לדבר ביומו הראשון או השני, אך בסופו של דבר החלטנו לא לדבר עד לסיום המבצע. החלטנו לא לעזור להם (לישראל) במבצעי התודעה העצומים האלה, ולכן לא דיברתי עד שהמבצע הסתיים".
– המנהרות: נסראללה ציין כי הוא הופתע שישראל גילתה באיחור את המנהרות. לדבריו, אחת המנהרות נחפרה לפני 13 שנה וחלקן הוקמו טרם החלטה 1701 של מועצת הביטחון של האו"ם ומלחמת לבנון השנייה. "אחת המנהרות שנחשפו בשבועות האחרונים – נחפרה לפני 13-14 שנה והיא חודרת לשטחי פלסטין הכבושה. כלומר כל מנגנוני המודיעין הישראלים 14 שנה לא גילו אותה". * נסראללה סירב להתייחס לטענה הישראלית שהחיזבאללה הוא זה שחפר את המנהרות שחדרו לשטח ישראל. "הישראלים מחכים לתשובה שלי ואני לא אתן להם את הסיפוק הזה. אני לא חייב להגיד שאני או חיזבאללה חפרנו את המנהרות הללו. אנחנו מעדיפים תמיד לשמור על עמימות ביטחונית. ישראל טוענת שצד כלשהו חפר את המנהרות אבל אין לה הוכחה לכך ואין סיבה שניתן לה תשובה". * הוא הוסיף כי לא יחשוף אם ישנן מנהרות נוספות בגבול וכי ישראל משקרת כשהיא טוענת שהמבצע הסתיים ובפועל החיפושים בשטח נמשכים.
– מבצע כיבוש הגליל: בראיון טען מזכ"ל חיזבאללה כי השמדת המנהרות במסגרת מבצע מגן צפוני לא פגע ביכולת הארגון לפתוח בתוכנית לכיבוש הגליל "יש חור משמעותי בחשיבה הזאת כיוון שסוגיית הפלישה לגליל לא תלויה במנהרות. ומאיפה הם יודעים שכל המנהרות נחשפו? אני חוזר ואומר – אם נחליט להיכנס לגליל במקרה של מלחמה על לבנון, הם לא ידעו איך ניכנס, מתחת לאדמה, מעל האדמה, מהאוויר".
– טילים מדויקים: בסוגיית הטילים המדויקים שבידי חיזבאללה אמר נסראללה "יש לנו טילים מדויקים שיכולים לפגוע בכל מטרה שאנחנו רוצים במלחמה הבאה. אנחנו לא צריכים להעביר ללבנון עוד טילים מדויקים. יש לנו מספיק טילים שישיגו את המטרות שלנו בכל מלחמה עתידית". בדבריו אף פנה לישראלים: "תגידו לנתניהו שהאינטרסים שלכם הם שלחיזבאללה יהיו טילים מדויקים, כדי שאם נשגר טיל לעבר בסיס צבאי בתל אביב אז הוא יפול שם ולא במרחק של 500 או אלף מטרים, אבל אם לא יהיו לנו טילים מדויקים, הם עלולים לפגוע בבית שלכם ". 

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן