מנהיג הרוב הדמוקרטי בבית הנבחרים קרא להכרה בריבונות הישראלית ברמת הגולן

התפתחות משמעותית במאמץ לקבל הכרה אמריקנית בריבונות ישראל בגולן: מנהיג הרוב הדמוקרטי בבית הנבחרים של ארה"ב, סטני הוייר, הצטרף לקריאה "לאפשר לישראל להמשיך לשלוט ברמת הגולן". בכך הפך למנהיג הדמוקרטי הבכיר ביותר התומך בעמדה. קדמו לו יו"ר ועדת החוץ בבית הנבחרים אליוט אנגל וחבר הבית ג'וש גוטהיימר, שאף שלח מכתב בעניין לנשיא ארה"ב דונלד טראמפ.
– המהלך של הבכירים הדמוקרטים מקל מאוד על הנשיא טראמפ להיענות לציפייה הישראלית להכרה בגולן, שכן עד כה רק בכירים בצד הרפובליקני קידמו את הנושא. כעת, עם תמיכת ההנהגה הדמוקרטית, הנושא יוצא באופן נדיר מחוץ לתחומי המחלוקות הפוליטיות הקשות בארה"ב. 
– יצוין כי על שולחן הסנאט האמריקני מונחת יוזמת חקיקה של הסנאטורים הרפובליקנים טד קרוז וטום קוטון להכיר בריבונות ישראל בגולן, והרעיון זוכה לתמיכה גם בקונגרס.
– לפני שלושה שבועות הפך רה"מ נתניהו את המאמץ לפומבי כאשר העלה את הסוגיה במסיבת עיתונאים שקיים עם היועץ האמריקני לביטחון לאומי ג'ון בולטון שם אמר כי "הגולן חיוני לביטחוננו, וכאשר תהיה שם, תוכל להבין מדוע לעולם לא נעזוב אותו ומדוע חשוב שכל מדינות העולם יכירו בריבונותנו". (ישראל היום)

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן