חשד שסעודיה עורכת ניסויים בטילים בליסטיים בסיס סודי בלב המדבר – "שני כני שיגור עם טילים מכוונים לישראל ולאיראן"

צילומי לוויין מסעודיה חשפו בסיס במרחק של 230 ק"מ מהבירה ריאד שככל הנראה עוסק בניסוי וייצור של טילים בליסטיים המסוגלים לשאת ראשי קרב גרעיניים. עם זאת, החוקרים לא יודעים מהיכן הסעודים רכשו את הידע הטכני לפיתוח הטילים.
– לפי הצילומים שנחשפו ב"וושינגטון פוסט", הבסיס הצבאי שבו מתנהלים הניסויים נמצא סמוך לעיר א-דוואדמי, כ-230 ק"מ מערבית לבירה ריאד. השבועון הצבאי "ג'יין דיפנס" זיהה לראשונה את הבסיס ב-2013, ולפיו שני כני השיגור נראים מכוונים לפגוע בישראל ובאיראן עם טילים בליסטיים שהממלכה רכשה בעבר מסין. התמיכה הסינית בצבא הסעודי אינה חדשה, ובייג'ינג מכרה לממלכה לא מעט מל"טי תקיפה ומערכות להגנה אווירית על אף ההתנגדות האמריקנית.
– בתצלום האחרון מלפני חודשיים, נראה מבנה שגודלו מצביע על אפשרות להרכבת טילים במקום. בפינת הבסיס נראה כן להצבת הטילים באופן אופקי במטרה לבחון את המנוע, ומומחים העריכו כי מתקנים מהסוג הזה מצביעים על יכולת לייצר טילים שמסוגלים לשאת ראש קרב גרעיני.
– בכירים בריאד ובשגרירות הסעודית בוושינגטון סירבו להגיב לממצאי התחקיר.
– בשנה שעברה אמר יורש העצר הסעודי לרשת CBS כי "סעודיה לא מעוניינת לפתח נשק גרעיני, אבל אם איראן פיתחה פצצה גרעינית, אין ספק שנלך בעקבותיה, ובהקדם האפשרי"
– המורדים החות'ים בשכנתה של סעודיה, תימן, כבר שיגרו לעברה טילים בליסטיים, וחלקם הגיעו עד ריאד. על פי החשד, איראן היא שסיפקה את הטילים הללו למורדים, אך איראן והחות'ים עצמם הכחישו זאת. 

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן