ארה"ב: יועצו לשעבר של טראמפ נעצר בידי ה-FBI בחשד חשיבוש חקירת המעורבות הרוסית בבחירות ושוחרר בתנאים מגבילים

הבולשת הפדרלית בארה"ב (FBI) עצרה ביום שישי לפנות בוקר את היועץ הפוליטי הרפובליקאי רוג'ר סטון, שנחשב במשך שנים לאחד האנשים הקרובים לנשיא טראמפ. והאשימה אותו בשבעה סעיפים בהם הצהרת שווא, שיבוש ראיות ושיבוש הליך רשמי. היועץ לשעבר הואשם כי שימש – בהנחיית "גורם בכיר בקמפיין הבחירות של הנשיא" – כאיש קשר בין קמפיין הבחירות של טראמפ לבין אתר ויקיליקס, שגנב אלפי תכתובות מייל מבכירי הקמפיין של המועמדת היריבה, הילרי קלינטון. גופי המודיעין בארה"ב מגדירים את ויקיליקס, שפעל בעבר באופן עצמאי, כאתר שנתון כיום להשפעת שירותי הביון של רוסיה ומשרת בפועל את האינטרסים של מדינה זו. * הוא שוחרר בערבות בגובה של 250,000 דולרים. ובית המשפט הטיל הגבלות על חופש התנועה של סטון, עד לשימוע הבא שיערך בעניינו.
– סטון שימש כיועץ של טראמפ במהלך קמפיין הבחירות בשנת 2015, אולם עזב אותו בשל חילוקי דעות. בעבר אמר סטון כי הוא צופה שמולר אכן יגיש נגדו כתב אישום בפרשה.
– דוברת הבית הלבן התייחסה למעצר ולכתב האישום: "תגובתי הראשונה הייתה – 'זה לא קשור בשום אופן לנשיא או לבית הלבן. הנשיא לא עשה שום דבר לא כשורה. הוא קשוח עם רוסיה'".
– יו"ר בית הנבחרים האמריקני מטעם הדמוקרטים מסרה בתגובה למעצר: "זה מעניין מאוד לראות את האנשים שהנשיא מוקף בהם. אנחנו חייבים לברר את האמת על האמינות של הבחירות ב-2016".

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן