פרקליטי רה"מ הגישו ליועמ"ש תיעוד של 122 הדלפות מחקירותיו; המפכ"ל לשעבר רומז: "ייתכן וההדלפות מגיעות מהפרקליטות"

פרקליטיו של ראש הממשלה, הגישו אתמול (ראשון) ליועמ"ש תיעוד של כ-122 הדלפות שפורסמו באמצעי התקשורת במהלך חקירותיו של נתניהו וכתבו כי "נוכח השטף הבלתי פוסק של ההדלפות, ונוכח זיהום החקירה מיסודה, מתקבל רושם של אימוץ נורמות פסולות שהשתרשו בחקירות אלה. נורמות שבינן לבין שלטון החוק וניהול חקירות תקינות, אין ולא כלום". * המסמכים שהוגשו מהווים תוספת לתלונה החמורה אשר הוגשה לפני מספר ימים ליועמ"ש בגין הדלפות חוזרות ונשנות של חומרי חקירה מתוך התיקים בהם נחקר ראש הממשלה. בתלונה הצביעו פרקליטיו של נתניהו, על אי החוקיות שבהדלפות השיטתיות לתקשורת ועל הנזק החמור הטמון בהתנהלות כאמור, בכל הקשור לטוהר ההליך ולאמון הציבור בתקינות הליכי החקירה והמשפט.
– המפכ"ל לשעבר אלשיך התייחס אתמול בכנס של המכון למחקרי ביטחון לאומי להדלפות, והכחיש כי המשטרה פרסמה חומרי חקירה. לדבריו, "הרבה פעמים הדלפה היא לטובת הגחכה של נושא החקירה. עוד יכול להיות – הדלפות כדי להחשיד את המשטרה בהדלפה. אני חייב להודות שבמקרים האלה אני קפצתי. פתאום אתה קורא בעיתון ואתה חושב 'וואו, מי הגיע לפרוטוקול?'. תמיד ביקשתי את הפרוטוקול, וכשראיתי שאין שום קשר לפרוטוקול שהופץ לזה האמיתי הבנתי שמישהו עושה מניפולציה".
– אלשיך אף רמז בדבריו כי ייתכן וההדלפות מגיעות בכלל מהפרקליטות "הפרמטר החשוב יותר הוא שאנחנו בודקים את כולם. אנו עושים מבדקים לשוטרים על מהימנות אם הדליפו או לא. עשינו כבר 18 אלף בדיקות כאלה מאז תחילת כהונתי, עוד לפני הפוליגרף התעסוקתי. שיבואו מהפרקליטות ויגידו אם הם עושים 10% מזה. ביקשתי שייחקרו הדלפות חמורות והתנדבנו גם להיחקר. אני יודע מהיכן יצאו ההדלפות".

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן