לבקשת האמריקנים: ישראל הכירה בהפיכה בוונצואלה; הנשיא הזמני הודה לישראל; ובכירים בממשל החדש אומרים נחדש את היחסים עם ישראל

ברקע ההפיכה בוונצואלה: ישראל החליטה אתמול (א') להכיר בנציג האופוזיציה בוונצואלה כנשיאה של המדינה. בהודעת ראש הממשלה נמסר כי "ישראל מצטרפת היום לארה"ב, לקנדה, לרוב מדינות אמריקה הלטינית ולמדינות באירופה, ואני מודיע היטם שאנחנו מכירים במנהיגות החדשה בוונצואלה". * ישראל התלבטה בסוגיה הזו והתעכבה בהחלטה מחשש שהכרה באופוזיציה של חואן גוואידו תפגע בקהילה היהודית הקטנה במדינה.
– לישראל אין יחסים דיפלומטיים עם ונצואלה מאז 2009 והיחסים הידרדרו מאוד בתקופת הנשיא הוגו צ'אווס שכיהן בתפקיד עד למותו בשנת 2013. הנשיא ניקולס מאדורו הכריז אחרי בחירתו כי יפעל לחימום היחסים. ובחודש שעבר, אף נועד עם רבה של ירושלים הראשל"צ הרב עמאר
– חואן גוואידו, מנהיג האופוזיציה בוונצואלה שהכריז על עצמו כנשיא, הודה אמש (ראשון) לראש הממשלה, על ההכרה בו כשליט החדש של המדינה הדרום-אמריקנית. "לפני 74 שנה שוחרר מחנה ההשמדה אושוויץ ודווקא היום, כשהמדינה שלנו נלחמת על עצמאותה, אנו מודים על התמיכה שקיבלנו מראש ממשלת ישראל"
– מריה קורינה מאצ'אדו, מראשי האופוזיציה בוונצואלה, הודתה לראש הממשלה נתניהו על הודעת תמיכת ישראל במפגינים בהחלפת השלטון במדינתה. "תודה ראש הממשלה נתניהו על תמיכתה של ישראל. ונצואלה מתכוננת להצטרף מחדש למאבק הדמוקרטיות המערביות נגד העריצות. בהמשך נחדש את יחסינו עם מדינת ישראל".
– גם הבכיר גוזמן גונזאלס אמר ל'כאן חדשות' כי הממשל החדש ישמח לחדש את היחסים עם ישראל. "מחכים לעבוד ביחד אתכם בשותפות"

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן