מנהיג האופוזיציה בוונצואלה: "קורא לאזרחים המשיכו להפגין; מקווה שההפגנות הקרובות לא ידוכאו בצורה קשה"

מנהיג האופוזיציה בוונצואלה, חואן גואידו, הכריז על עצמו בשבוע שעבר, בתמיכת ארה"ב, כנשיא ממשלת המעבר של המדינה. התראיין ל"גרדיאן" וקרא לאזרחי המדינה להפגין נגד שלטונו של ניקולאס מדורו ביום רביעי ושבת הקרובים. לדבריו, שילוב בין גיבוי בינלאומי, איחוד באופוזיציה ותמיכה עממית, יוביל לסיכוי גבוה במיוחד לכך שוונצואלה תוכל "להשאיר את הכאוס מאחור". והוסיף, כי הוא מקווה שההפגנות הקרובות לא ידוכאו בצורה קשה, כפי שקרה כבר בהפגנות שנערכו במדינה בעבר. * יש לציין, כי ביום שבת הקרובים יפוג האולטימטום שהציב האיחוד האירופי למדורו לקיום בחירות חדשות במדינה, אחרת יכירו בגואידו כנשיא ויצטרפו לשורה ארוכה של מדינות שעשו זאת לפניהם.
– בתוך כך, הנשיא מדורו שידר איום ברור, ואמר כי ארצו מתכוננת לעימות צבאי ברחובות הערים הגדולות.
– גואידו הודה כי למרות התמיכה הבינלאומית ההולכת וגדלה, כדי להדיח את מדורו הוא יצטרך גיבוי מכריע של הצבא במדינה – שלא מוכן לקבל אותו כנשיא. לדבריו, "למרות עריקת הנספח הצבאי של ונצואלה לארה"ב, עוד לא גיבשנו מספיק כוחות כדי שנוכל באמת להשלים את התהליך שיוביל אותנו לממשלת מעבר ובחירות חדשות".
– משיחות עם קצינים בוונצואלה ובגלות עולה כי רבים רוצים בסילוק הנשיא, אך הם חוששים מנחת ידם של סוכני הביון שמענישים את מתנגדיו.
– גואידו הכריז על עצמו בשבוע שעבר כנשיא ונצואלה, ובסוף השבוע נשא לראשונה דברים לאומה. גואידו הודיע כי הוא ישקול להעניק חנינה לנשיא מאדורו ולבעלי בריתו – במידה ויסייעו להחזיר את הדמוקרטיה למדינה

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן