ממשלת האחדות הפלסטינית התפרקה; ראש הממשלה התפטר מתפקידו

ראש הממשלה הפלסטיני, ראמי חמדאללה, העביר את סמכויות הממשלה לידיו של יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן. בכך למעשה, התפטר חמדאללה מתפקידו ופירק את ממשלת האחדות הנוכחית. ההודעה של חמדאללה הגיעה יממה לאחר שהמועצה המרכזית של פתח המליצה להקים ממשלה חדשה. הממשלה בראשותו של חמדאללה תכהן כממשלת מעבר עד להרכבתה של הממשלה החדשה. * על פי ההערכות, הממשלה החדשה שתקום תהיה מורכבת מכל הפלגים המרכיבים את אש"ף, אך ללא תנועות נוספות, בהן חמאס. בכיר הפתח, עזאם אל-אחמד, אמר כי אחת ממטרותיה המרכזיות של הממשלה הבאה תהיה בידוד חמאס ברצועת עזה 
– מקורות בפתח אמרו לעיתון "אל-חיאת" שהארגון החליט שאנשיו שלו יאיישו את תפקיד ראש הממשלה, ויחזיקו בתיקים המרכזיים בה – האוצר, החוץ והפנים. מי שתקיים את ההתייעצויות בנושא היא ועדה המורכבת מארבעה בכירים בפתח, שתדון עם שאר הארגונים החברים באש"ף על הרכב הממשל החדשה.
– המועמד המוביל לתפקיד ראש הממשלה החדש הוא חבר הנהגת הארגון מוחמד שתאייה. שמות נוספים שהוזכרו כמועמדים אפשריים הם האחראי על הקשר עם ישראל, חוסיין א-שייח'; ראש צוות המשא ומתן לשעבר סאיב עריקאת; ויועצו הכלכלי של אבו מאזן, מוחמד מוסטפא.

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן