לפחות 21 בני אדם מתו כתוצאה מהקור הקיצוני בארה"ב

לפחות 21 בני אדם נהרגו בגל הקור הקיצוני שמכה בימים האחרונים בארצות הברית. חלקם מתו בתאונות דרכים שנגרמו ממזג האוויר הקיצוני, בעוד אחרים היו מחסורי בית שנחשפו לטמפרטורות החריגות ולא הצליחו לשרוד. בבתי החולים בשיקגו סיפרו על עשרות נפגעי קור, שחלקם עלולים לאבד את זרועותיהם או רגליהם. 
– הקור שתועד ביממה האחרונה הוא כל כך קיצוני, עד שבמערב התיכון דווח כי ספקי בירה הפסיקו את המשלוחים – כיוון שהבקבוקים קפאו במשאיות. * במהלך היום אף נשבר השיא הלאומי של ארה"ב כשבעיר קוטון במינסוטה נמדדו מינוס 48 מעלות. החזאים מייחסים את גל הקור להתחממות פתאומית מעל הקוטב הצפוני, שנגרמה על ידי פיצוץ של אוויר חם ממרוקו בחודש שעבר. מערכת מזג האוויר הזו חילקה את המערבולת הקוטבית וגרמה לה להיסחף דרומה
–  193 תאונות דרכים הקשורות למזג האוויר דווחו רק במינסוטה ביממה האחרונה, ובשדה התעופה בנסון שבמדינה נמדדו חמישים מעלות מתחת לאפס. מזג האוויר החריג הביא לביטול הלימודים ברחבי המערב התיכון. כמו כן, שירות הדואר בחלקים מדקוטה ואוהיו הופסק באופן חריג. נוסף על כך, הוקמו מרכזים מחוממים עבור מחוסרי בית, שם מוגשת להם ארוחה חמה והם מקבלים בגדים ושמיכות, ויכולים לשהות במקום עד שתעבור הסערה.  * הקור והרוחות גרמו לביטול אלפי טיסות במזרח ארה"ב. מי שהתכוון להגיע לשיקגו או לבוסטון. ובצפון דקוטה, קיבלו התושבים הנחייה שלא לעלות על הכביש כלל, בגלל הראות האפסית שיש כתוצאה מהשלג והרוחות.
– בשיקגו צנחה הטמפרטורה לכ-30 מעלות מתחת ל-0 וחברת הרכבת העלתה באש את המסילות לאחר שהקור הקיצוני גרם להתכווצות המתכת וכתוצאה מכך נותקו החיבורים בין הפסים. הרשויות הבהירו כי האש נועדה לחמם את המתכת עד שהיא תתרחב מחדש וכדי שעובדי התחזוקה יוכלו לתקן את החיבורים. מדובר בפתרון מתקופת ימי הביניים לבעיה מודרנית.

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן