נתניהו נערך לאיחוד עם 'הבית היהודי': מבקש מהמתפקדים לשריין לו שני מקומות נוספים בתחתית רשימת הליכוד

ראש הממשלה מבקש להגדיל את מספר השריונים שלו ברשימת הליכוד לכנסת הבאה וביום שלישי הקרוב, במקביל לפריימריז, יצביעו מתפקדי הליכוד גם על הצעה להוספת שלושה שריונים ברשימה – במקומות 21, 28 ו-36, במטרה "להיערך לקראת החיבורים הצפויים בשמאל". ע"פ הדיווח ב"ישראל היום" בשיחות סגורות אומר ראש הממשלה כי ההחלטה למי מיועדים השריונים ייקבע רק לאחר הבחירות המקדימות בליכוד. * לפי ההערכה בליכוד, נתניהו עשוי להשתמש במקומות המשוריינים כדי לשמור את האפשרות לשלב מפלגות ימין כמו הבית היהודי, כולנו או ישראל ביתנו, במקרה ויהיה איחוד מפלגת גדול בין יש עתיד וחוסן לישראל. במקביל, מכיוון שמדובר במקומות נמוכים יחסית ברשימה, ייתכן שנתניהו מתכוון להשתמש בשריונים כדי לעשות "תיקונים" בתוצאות הפריימריז.
– ע"פ הדיווח ב'מעריב' גורם משמעותי בבית היהודי מנסה לפעול כדי לחבור לליכוד במקום לאיחוד הלאומי. בכיר בליכוד אישר כי שמע מנתניהו בימים האחרונים כי הוא שוקל ברצינות רבה להציע לבית היהודי שריונים ברשימת הליכוד כדי למנוע שריפת קולות והחשש שהבית היהודי לא תצליח לעבור את אחוז החסימה. לדברי אותו גורם, נתניהו אמר כי ההחלטה הסופית בעניין תתקבל לאחר שיראה אם האיחוד הלאומי יתאחד עם מפלגת עוצמה יהודית של עו"ד איתמר בן גביר.
– במפלגת הימין החדש של בנט ושקד קוראים לחיבור בין הליכוד לבין כולנו של כחלון וישראל ביתנו של ליברמן. מאחר ולדבריהם סקרי עומק פנימיים שערכו מראים שהמצב של כחלון וליברמן קשה עוד יותר מכפי שמשתקף בסקרים בכלי התקשורת.
– שר האוצר כחלון אמר כי מפלגתו לא תתאחד עם הליכוד מאחר ובמצב כזה הוא מאבד את הזהות המפלגתית, והזכיר שכבר היה במקום הראשון בבחירות המקדימות בליכוד, אך ברצונו לפעול במפלגה משלו: "לא יכולתי לעשות את הפעולות שעשיתי כשר אוצר מתוך הליכוד".
– שונא החרדים איווט ליברמן הבהיר באופן שאינו משתמע לשתי פנים כי מפלגתו לא תתאחד עם הליכוד מאחר ולפי הערכים שלו היא נחשבת כמפלגה "חצי חרדית".

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן