היועמ"ש: אין מניעה לשקול להגיש כתב אישום בכפוף לשימוע, גם לפני הבחירות; במשרד המשפטים נערכים לבליץ משפטי מצד רה"מ

אחרי שהיועמ"ש הודיע ביום שישי באופן רשמי כי אין מניעה לשקול להגיש כתב אישום בכפוף לשימוע, במידה שכך יוחלט, גם לפני הבחירות. הדלפות הדיונים הסגורים שקיים היועמ"ש לקראת ההכרעה שנחשפו ב'החדשו13' עולה כי בעוד בנוגע לתיק 4000 ישנה תמימות דעים כי יש להגיש כתב אישום בשוחד, בתיק 2000 (ידיעות אחרונות), ארבעה מתוך שישה מבכירי הפרקליטות הודיעו כי הם בעד הגשת כתב אישום על שוחד. אך שניים מתנגדים למהלך לאחר שבכך יכנסו הדיונים  לשדה תקשורתי-פוליטי", כהגדרתו. "זה לא שדה שנרצה להיכנס אליו".
– יצוין כי בעוד שבועיים יסתיימו 30 הימים מאז קיבל רה"מ את מכתב היידוע, וניתן להניח כי ביום זה ינחתו על שולחנו של היועמ"ש ערימות של מסמכים המחייבים התייחסות משפטית והם גוזלים זמן. וע"פ הדיווח ב'החדשות12' גורמים במשרד המשפטים חושפים: מנדלבליט עשוי לא לפרסם את החלטתו לפני הגשת הרשימות לבחירות, אם נתניהו יגיש חומרים נוספים במטרה לדחות את פרסום העמדה.* כזכור, למרות שלפי הנחיות פרקליטות המדינה והחוק היה על המדינה ליידע את רה"מ בעת העברת החומרים לפרקליטות, ואז ניתנים לו 30 ימים להגיב למכתב, הדבר לא נעשה, כשלבנתיים הפרקליטות כבר גיבשה את עמדתה.
– מקביל, במשרד המשפטים נערכים לאפשרות שפרקליטי נתניהו יגישו עתירה לבג"ץ נגד פרסום ההחלטה על שימוע עוד בטרם הבחירות מה שיעכב את לוח הזמנים.

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן