מדורו הודיע כי הוא מסכים לבחירות חוזרות לפרלמנט בו שולטים האופוזיציה, אך לא לבחירות חדשות לנשיאות

במקביל להפגנת נגד שלטונו של מדורו, הגיעו אלפי עובדי מדינה ותומכי הממשלה לעצרת תמיכה במדורו במערב הבירה קראקס. בנאום בעצרת אמר מדורו שהוא מוכן שיתקיימו בחירות מוקדמות לפרלמנט – שכרגע יש בו רוב למחנה האופוזיציה. הבחירות לעצרת הכללית אמורות להתקיים כרגע ב-2020. מדורו מקווה שבחירות חדשות לפרלמנט ירגיעו את מחנה האופוזיציה. הוא מסרב לדרישה לערוך בחירות חוזרות לנשיאות. האופוזיציה טוענת שהניצחון שלו בשנה שעברה הושג במרמה. "אין דיקטטורה בוונצואלה, ולא תהיה", אמר מדורו.
– במקביל חואן גואיידו דחה הצעה שהגישו מקסיקו ואורוגוואי בניסיון לתווך בין הצדדים. בהקשר זה אמר גואיידו: "אני מבין שההצעה שלהם לסייע כנה. אך מה שקרה הוא שניסינו הכול (במאבק מול מאדורו). השתתפנו בבחירות. נמנענו מלהשתתף בבחירות. קיימנו הפגנות. ורק רצחו בנו וירו".
– גם בברזיל הביעו נכונות לסייע בפתרון המשבר אך לדברי שר החוץ של המדינה ארנסטו אראוז'ו כל פתרון שיושג חייב לכלול את סילוקו של ניקולאס מדורו מן השלטון. לדברי אראוז'ו: "כל הצדדים צריכים להיות מיוצגים בשיחות אך הדרך היחידה לפתרון המצב היא להראות למדורו את הדלת".
– בנוסף, גואיידו פנה לסין בתקווה לשפר את היחסים בין המדינות. בהודעה שהתפרסמה מוקדם יותר אתמול במדינה הקומוניסטית, גואידו אמר כי הוא רוצה קשר "פרודוקטיבי ומועיל" עם סין, והוסיף כי הוא מוכן לקיים דיאלוג "בהקדם האפשרי".

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן