המשטרה תפצה באלפי שקלים חרדי שהוכה בידי פרש משטרתי במהלך ההפגנות נגד הגיוס

פרש משטרתי הכה בחור חרדי שעשה את דרכו לשיעור תורה ברחוב גאולה בירושלים, בשעה שבכיכר השבת הסמוכה התקיימה מחאת חרדים נגד הגיוס. "אחד ירד מהסוס וקרא לי עם היד שאבוא אליו. התחלתי לרדת במדרגות והוא עלה שתיים שלוש מדרגות. חשבתי שהוא רוצה לשאול אותי שאלה, עד אז לא נהגתי לברוח משוטרים שרוצים לדבר איתי. היו לו מגנים בידיים הוא הרביץ לי עם כל היד. פתאום בבת אחת. הרים ידו. הייתי המום, קיבלתי את המכה הראשונה בראש. אחר כך הוא הפיל אותי על הרצפה". * הבחור הגיש תביעת נזיקין באמצעות עורכי הדין של הוועד הציבורי נגד עינויים בישראל, ובמהלך דיון שהתנהל בתחילת החודש הבינו באי כוח המשטרה כי ידם של התובעים על העליונה ועל כן הסכימו לפצות את הבחור בחמשת אלפים שקלים, אך מבלי להודות בטענותיו. * תלונה למח"ש שהוגשה נגד השוטר נסקרה, ובוועד הציבורי נגד עינויים מתכוונים להגיש בקרוב עתירה לבג"ץ בדרישה לחייב את מח"ש לפתוח מחדש את התיק

בחור חרדי שעשה את דרכו לשיעור תורה ברחוב גאולה הסמוך למקום ההפגנה הופתע לגלות במדרגות הבניין בו התקיים השיעור, שני פרשי משטרה רכובים שהגיעו למקום. אחד הפרשים הכה את החרדי בראשו ללא סיבה בעוד זה מבקש ממנו לחדול ומנסה להציג בפניו תעודת זהות. בעקבות תביעה אזרחית שהגיש, נאלצה המשטרה לפצות אותו באלפי שקלים. כך נחשף ב'מקור ראשון'.

וכך תיאר הבחור את האירוע: "שני סוסים עם שוטרים זה לא דבר קטן. שמעתי רעש של סוסים והסתובבתי אחורה. הם דיברו ביניהם, הייתה שם התרחשות בולטת מאוד. אחד ירד מהסוס וקרא לי עם היד שאבוא אליו. התחלתי לרדת במדרגות והוא עלה שתיים שלוש מדרגות. חשבתי שהוא רוצה לשאול אותי שאלה, עד אז לא נהגתי לברוח משוטרים שרוצים לדבר איתי. היו לו מגנים בידיים הוא הרביץ לי עם כל היד. פתאום בבת אחת. הרים ידו. הייתי המום, קיבלתי את המכה הראשונה בראש. אחר כך הוא הפיל אותי על הרצפה. אמרתי שאני גר פה ורציתי להציג תעודת זהות. במהלך המכות שהוא נתן לי המשקפיים נפלו והכובע והכיפה עפו לי. זה הביזיון".

הבחור הגיש לבית משפט לתביעות קטנות בירושלים תביעת נזיקין נגד משטרת ישראל באמצעות עורכי הדין של הוועד הציבורי נגד עינויים בישראל. בדיון שהתנהל בתחילת החודש בפני השופטת מרים קסלסי, הבינו באי כוח המשטרה כי ידם של התובעים על העליונה והסכימו לפצות את הבחור בחמשת אלפים שקלים, אך מבלי להודות בטענותיו.

עוד קודם לכן הגיש הוועד הציבורי נגד עינויים תלונות למחלקה לחקירות שוטרים במשרד המשפטים על מנת שזו תפתח בחקירה נגד פרש המשטרה המכה, אך התיק נסגר. הארגון מתכוון להגיש בקרוב עתירה לבג"ץ בדרישה לחייב את מח"ש לפתוח מחדש את התיק, מאחר ולטענתם הייתה בקרבת מקום מצלמת אבטחה ויתכן שצילמה את האירוע ויכולה לבסס ראיות לכתב אישום נגד הפרש המכה.

תגובה אחת

  1. מוישה נתנזון הגב

    מה זה הוועד הציבורי נגד עינויים בישראל?

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן