קשיים ממשיים במגעים בין לפיד לגנץ; המתווה שנמצא על הפרק הוא מפלגה המובלת על ידי ארבעה ראשים: גנץ, לפיד, יעלון ואשכנזי

למרות מאמציו של הרמטכ"ל לשעבר, גבי אשכנזי, להביא לאיחוד בגוש המרכז, גורם המעורה במגעים שבין מפלגת יש עתיד למפלגת חוסן לישראל ציין כי ישנם מחלוקות משמעותיים בין הצדדים המקשים על ביצוע המהלך. לפי אותו גורם, שתי המחלוקות העיקריות בין המפלגות שמונעות את המהלך הן השאלה מי יעמוד בראש האיחוד, וכמו גם חילוק יחסי הכוחות בתוך הרשימה החדשה. * המתווה שנמצא על הפרק הוא מפלגה המובלת על ידי ארבעה ראשים: גנץ, לפיד, יעלון ואשכנזי. אם אכן תתקבל החלטה כזו, הרביעייה תופיע על שלטי המפלגה, והקמפיין ידגיש כי המפלגה מובלת על־ידי ארבעה מנהיגים. * הערכות שונות כי אם לא תהיה התקדמות בנושא החיבור, ולפיד יתמהמה בהחלטה אם להתייצב במקום השני אחרי גנץ, יודיע אשכנזי על הצטרפות לגנץ, מתוך הנחה שמהלך שכזה עשוי לגרום לעלייה נוספת במנדטים של חוסן לישראל על חשבון יש עתיד. מהלך כזה עשוי להפעיל על לפיד לחץ גדול עוד יותר להצטרף למפלגה המאוחדת.
– אנשי גנץ אומרים שההסכם הנדיב שהעניק ליעלון 5 נציגים ב-20 מקומות הראשונים גם במקרה של איחוד מדבר על חבירה קטנה לאורלי לוי, וכי חבירה משמעותית תאלץ להתייחס אליה באופן רחב יותר.
– לפיד ציין אתמול כי החוק הראשון שירצה להעביר בכנסת הבאה הוא חוק של הגבלת קדנציות לראשות ממשלה. באשר לסוגיית ירושלים אמר לפיד: "לא נחלק את ירושלים, היא בירת ישראל. כמו שהבריטים לא יחלקו את לונדון, אנחנו לא נחלק את ירושלים. זו בירתנו, ובירה לא מחלקים".

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן