הפריימריז בליכוד | סער התברג בצמרת; גלנט וברקת בעשירייה הפותחת; איוב קרא שנדחק לתחתית הרשימה מעוניין בשריון

כ-20 שעות לאחר סגירת הקלפיות, הוכרזו אמש (רביעי) התוצאות הסופיות של הבחירות המוקדמות לרשימת הליכוד. למקום הראשון הגיע יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, עם 37,524 קולות. מיד אחריו, בפער של כאלף קולות, ניצב שר התחבורה ישראל כץ (36,758 קולות). למקום השלישי התברג השר לביטחון פנים, גלעד ארדן (34,232 קולות) ואת המקום הרביעי תפס השר לשעבר גדעון סער (33,682 קולות). ארבעת האישים המרכיבים את החמישייה הראשונה ברשימה אינם מוגדרים כאנשי שלומו של נתניהו. את המקום הראשון ברשימה יתפוס רה"מ נתניהו. * בעשירייה הראשונה שובצו בין היתר גם מועמדים חדשים מטעם הליכוד: שר העלייה והקליטה יואב גלנט (מקום שישי), וראש עיריית ירושלים לשעבר ניר ברקת (שמיני). * השר זאב אלקין, נדחק אל מחוץ לעשירייה הראשונה, ויו"ר הקואליציה לשעבר ח"כ דוד ביטן המקורב לראש הממשלה נדחק למקום ה-24.
– אחד הקרבות החשובים והמרכזיים התנהל דווקא על משבצת מחוז תל אביב ולא ברשימה הארצית. שם ניצחה מועמדת המזוהה עם גדעון סער, בפער של קולות ספורים על דוד שרן, מי שהיה ראש הלשכה של נתניהו ואף קיבל ממנו תמיכה פומבית לאחרונה.
– ראש הממשלה שניהל קרב מאסף נגד בחירתו של סער מתנחם בעובדה שסער הגיע רק למקום הרביעי בפריימריז, ובכך שהצעתו לשלשה שריונים התקבלה, אך יחד עם זאת, הוא הצליח למצב את סער כיורשו העתידי.
– מול מפלגת הגנרלים של גנץ, הליכוד מציג רק את גלנט (אלוף פיקוד דרום לשעבר), ודיכטר (ראש השב"כ לשעבר).
– הח"כים אורן חזן, איוב קרא, נאוה בוקר, ענת ברקו, נורית קורן, ירון מזוז ויהודה גליק נבחרו במקומות לא ריאליים ברשימה. אולם הם עדיין עשויים להיכנס לכנסת אם יהיו מספר רב של חברי כנסת שיתפטרו או יפוטרו או יועמדו לדין.
– מתפקדי הליכוד אישרו את בקשתו של ראש הממשלה, לשני שריונים נוספים עבורו ברשימת המפלגה לכנסת. נתניהו, יוכל לשבץ כעת מועמדים במקומות 21, 28 ו-36. במכתב למתפקדים לפני הפריימריז כתב נתניהו כי הוא "משוכנע שהדבר הכרחי כדי להגדיל את סיכויינו לנצח בבחירות", וכי השריונים נדרשים לנוכח החיבורים בשמאל. עם זאת, לא ברור כיצד יועילו לו מקומות אלה ואיך ימשכו מועמדים בולטים או מפלגות אחרות.
– הצעתו של ראש הממשלה נתניהו לקבל עוד שני שיריונים התקבלה כך שבסך הכל נתניהו מחזיק ב-שלושה שיריונים במקומות ה-21,28 ו-36 יכולים להוביל לעוד מועמדים חדשים
– השר איוב קרא פתח בקמפיין ובו הוא קורא לראה"מ לשריין אותו באחד משלושת השריונים שבידיו. ובקרב מתפקדים בליכוד הופצו אלפי הודעות תחת הכותרת: "האם לאור תרומתו העצומה לעם היהודי ולתנועת הליכוד תתמוך בשריונו של השר איוב קרא במקום ה-21 ברשימת הליכוד"?

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן