פיגוע דקירה מזעזע ביער ירושלים: מחבל פלסטיני רצח יהודייה בת 19; לאחר מצוד המחבל נתפס

ערפאת ארפאעיה, מחבל פלסטיני בן 29, תושב אבו סנינה שבחברון שנכלא בעבר בישראל על עבירות הסתה לטרור ואשר למשפחתו זיהוי מובהק עם חמאס, יצא ביום חמישי בבוקר מביתו בחברון כשברשותו סכין ועשה את דרכו לכיוון הכפר בית ג'אלה. שם הבחין באזור מיוער בעין יעל בצעירה בת 19 מהיישוב תקוע ודקר אותה למוות. הי"ד. לאחר הפיגוע נמלט החשוד למסגד בלב רמאללה.
– בזירת הפיגוע נמצאה ראיה פורנזית של המחבל, ככל הנראה DNA, שאותו יכלו החוקרים להשוות ל-DNA שלו מהמאגרים שבו נכלל עקב היותו אסיר לשעבר. לאחר חקירה מאומצת שערכה למעלה מיממה הגיע מידע מודיעיני על כך שהמחבל מסתתר במסגד בלב רמאללה. בשב"כ הבינו את הסיכון הגדול הכרוך בשליפה שלו מהמרכז הסואן של הבירה הפלסטינית הלא רשמית ואת הסיכון הגדול שנלווה לכך. לכן הוחלט על פעולה כירורגית, בשעת חשיכה, שעות ספורות לאחר שמאות המוסלמים עזבו את המקום.
– בליל שבת, סמוך לשעה 20:30 הגיע כוח ימ"מ למסגד ופשט עליו, אך אז התברר שהחשוד נמלט כמה שניות לפני כן, והכוח יצא מהעיר להתארגנות מחדש. חוקרי השב"כ בדקו את צילומי מצלמות האבטחה בשכונה שבה היה המסגד ושלחו מחדש כעבור שעה וחצי את כוח הימ"מ למבנה הנטוש הסמוך, שם המחבל הסתתר. מאחר והחיילים לא ידעו אם החשוד חמוש, הם שלחו לעבר המחבל כלב שרץ לעבר המחבל ולכד אותו, ללא התנגדות. בהמשך נאזק החשוד.
– בעקבות הפיגוע יזם שגריר ישראל באו"ם פגישה עם נשיא מועצת הביטחון ודרש שהמועצה תגנה בפומבי את מעשה הטרור "על מועצת הביטחון להשמיע גינוי ברור לרצח הברברי ולפעול בתקיפות נגד תרבות הטרור ברש"פ שפוגעת בחפים מפשע", אמר. "בזמן שמועצת הביטחון מלווה בשתיקתה את מדיניות המשכורות למחבלים ואת החינוך להסתה, נערה בת 19 נרצחה באכזריות בישראל".

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן