בדרך להסלמה? שני נערים פלסטינים נהרגו בצעדות השיבה, ביניהם אחיינו של מנהיג חמאס; הג'יהאד האיסלאמי מאיים: "הפגיעה במפגינים היא פשע, החשבון יגיע"

כ-10,000 מפגינים השתתפו ביום שישי בצעדות השיבה המתקיימות במספר מוקדים בדרום הרצועה ובצפונה. המפגינים השליכו מטעני חבלה וכן גרמו לחבלה בגדר המערכת. שני פלסטינים נהרגו ו-17 נוספים במהלך ההפגנות שהתקיימו ביום שישי בגבול רצועת עזה באזור חאן יונס. על פי משרד הבריאות הפלסטיני, נער כבן 14 נורה בחזהו מזרחית לחאן יונס וצעיר בן 18 נורה בצווארו. מקורות בעזה מסרו כי הפלסטיני בן ה-14, שנהרג, הוא חסן שילבי הנכד של אחותו של מנהיג חמאס, איסמעיל הנייה.
– ארגון חמאס מסר בתגובה להריגת הנער כי "צה"ל הוא פושע מלחמה ומפקדיו חייבים להיות מובאים לבית הדין הבין לאומי בגין ביצוע פשעי מלחמה".
– הג'יהאד האיסלאמי איים בתגובה להרג שני הפלסטינים: "הפגיעה במפגינים היא תוקפנות נוספת לפשע המצור, והאויב הפושע נושא בהשלכות. הדם של השהידים יקר ורגע החשבון יגיע, לא משנה כמה קורבנות יהיו. האויב יידע בקרוב כי הדיכוי והטרור יהיו רק תבוסה לצבאו. העם הפלסטיני לא ייכנע, ודרך המאבק שלנו רציפה עד השחרור והשיבה. ההתעקשות של עמנו להשתתף בצעדות מדגישה את מאבקו הלגיטימי כדי לשמר את זכותו לשבור את המצור".

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן