קורע לב: אלפים בהלווית רווית יגון של ההרוגות מתאונת האוטובוס

בהלוויה רווית כאב, ליוו אמש אלפים מתושבי מודיעין עילית למנוחות את הנשים הצעירות מרת רחל חיה גוטמן ע"ה (בת 23, שנישאה לפני כשנה, אם לתינוק קטן שהיה גם הוא באוטובוס, וניצל בחסדי שמים) ורוחמה רוזן ע"ה (בת 27, ילדה מיוחדת שהיתה בדרכה להוסטל) שנהרגו בתאונה המחרידה אתמול בבוקר בהתהפכות אוטובוס קו 304 שהיה בדרכו ממודיעין עילית לירושלים, בו נפצעו עשרות נוסעים נוספים.
– בלוויה שיצאה מרחבת בתי הכנסיות ברחוב שדי חמד במודיעין עילית, בדרכה לבית הלוויות שמגר בירושלים, נישאו פרקי תהילים לרפואת עשרות הפצועים. וכן נאמרו דברי בכי מספד ותמרורים. הגאון רבי מאיר קסלר שליט"א שאמר "איבדנו שתי נשמות יקרות. זה אסון של כל העיר שלנו. האוטובוס הזה נוסע מתחילת העיר ועד סופה. כל החוגים מכל העדות היו באסון הגדול הזה". במהלך הספדו עורר את הציבור לתשובה ותיקון המעשים ובפרט בעניינים שבין אדם לחברו, ועל החובה לחנך את הילדים להמנע ממחלוקת ודיבורים אסורים של לשון הרע ורכילות. בנוסף הספידו גם הגר"י זיכרמן שליט"א, הרב קלמן רוזן שליט"א אביה של המנוחה רוחמה ע"ה והרב הלל גוטמן שליט"א בעלה של רחל חיה ע"ה.
– בעקבות התאונה הטראגית, עוררו גדולי התורה ורבני הקהילות על החובה המוטלת על כל אחד לבדוק נגעי עצמו בתיקון מעשיו, זאת הן בדברים שבין אדם למקום והן בדברים שבין אדם לחבירו וכדברי הרמב"ם: "ודבר זה מדרכי התשובה הוא, שבזמן שתבוא צרה ויזעקו עליה ויריעו ידעו הכל שבגלל מעשיהם הרעים הורע להן, ככתוב: וכו', וזה הוא שיגרום להם להסיר הצרה מעליהם. אבל אם לא יזעקו ולא יריעו אלא יאמרו דבר זה ממנהג העולם אירע לנו וצרה זו נקרה נקרית הרי זו דרך אכזריות וגורמת להם להדבק במעשיהם הרעים, ותוסיף הצרה צרות אחרות".
– התאונה הקטלנית, התרחשה אתמול בבוקר כאשר אוטובוס קו 304 של חברת "קווים", שהיה בדרכו ממודיעין עילית לירושלים, התהפך סמוך ליישוב בית חורון, בתאונה נפצעו 51 נוסעים שלושה מהם באורח קשה, שמונה באורח בינוני והשאר במצב קל. * מחקירה ראשונית של התאונה עולה כי רכב פרטי שנסע לפני האוטובוס ובו נהג כונן רפואי, האט בכדי לסייע לנפגעים בתאונת דרכים קלה שאירעה בצידו השני של הכביש, וכתוצאה מכך האוטובוס לא הספיק לבלום, התנגש ברכב סטה ממסלולו ימינה, והתהפך על מעקה הבטיחות שאף חדר לתוך האוטובוס. 
– "יְהִי רָצוֹן מִלְּפָנֶיךָ שׁוֹמֵעַ קוֹל בְּכִיוֹת שֶׁתָּשִׂים דִּמְעוֹתֵינוּ בְּנֹאדְךָ לִהְיוֹת וְתַצִּילֵנוּ מִכָּל גְּזֵרוֹת אַכְזָרִיּוֹת  כִּי לְךָ לְבַד עֵינֵינוּ תְלוּיוֹת"
– הציבור נקרא להעתיר בתפילה לרפואה הפצועים בתאונה הקשה: https://new.tehilimyahad.com/mr.jsp?r=fb3iJsyKT62

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן